Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Choinki za krew lub osocze

16.12.2020 16:08 | 3 komentarze | żet

Jeśli w najbliższych dniach zdecydujecie się oddać krew lub osocze, to oprócz pakietu czekolad otrzymacie również... choinkę.

Choinki za krew lub osocze
Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś i dyrektor RCKiK w Raciborzu Gizela Kowol.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu we współpracy z wiceministrem Michałem Wosiem, dyrektorem jego biura poselskiego Szymonem Szrotem oraz radnym powiatowym Szymonem Bolikiem pozyskało z Lasów Państwowych na terenie Śląska dwieście młodych świerków.

Drzewka zostaną przekazane dawcom krwi i osocza z naszego regionu, którzy zdecydują się na donację w RCKiK w Raciborzu lub jego terenowych placówkach w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku oraz Wodzisławiu Śląskim.

- Zapraszamy wszystkim mieszkańców powiatu raciborskiego i okolic, żeby jeszcze chętniej niż dotychczas oddawali krew, oddawali osocze - powiedział M. Woś, przekazując drzewka do RCKiK w Raciborzu. Poseł i wiceminister z Raciborza podkreślił, że obecnie wszyscy myślą o prezentach, a krew honorowych krwiodawców oraz osocze ozdrowieńców to najlepszy dar jaki można sobie wyobrazić - dar życia.

Korzystając z okazji, dyrektor RCKiK Gizela Kowol podziękowała wszystkim pracownikom centrum oraz dawcom. - Święta to czas prezentów, miłych gestów, dlatego zwracam się do wszystkich dawców: przyjdź, oddaj krew, oddaj osocze. To naprawdę nie boli. Ludzie w szpitalach czekają na Twój dar - powiedziała G. Kowol.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Szymon Bolik

Szymon Bolik

Radny Powiatu Raciborskiego