Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Plan budowy żłobka na Ostrogu niepokoi sektor prywatnej opieki nad dziećmi

03.12.2020 14:14 | 8 komentarzy | ma.w

Właściciel największego prywatnego żłobka w Raciborzu Mariusz Suprowicz reaguje zaskoczeniem na zapowiedź budowy drugiej miejskiej placówki. Wieszczy upadek sektora opiekuna dziennego i utratę pracy dla około 100 osób. Prezydent Polowy opiera swe plany na kolejce do żłobka na Słonecznej, liczącej ponad 80 dzieci.

Plan budowy żłobka na Ostrogu niepokoi sektor prywatnej opieki nad dziećmi
Mariusz Suprowicz prowadzi w Raciborzu prywatny żłobek.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co sądzi o argumencie, że Ostróg potrzebuje żłobka miejskiego, bo na Słoneczną jest stamtąd dość daleko? - Do nas z Ostroga jest mniej niż kilometr. Dziś dzieci dowozi się i tak samochodami. U nas wszyscy rodzice tak robią - ripostuje Mariusz Suprowicz.

Przy dziennikarzach złożył deklarację zniżenia ceny w swojej placówce do tej ze żłobka miejskiego, gdyby otrzymał dotację równą tej jaką Miasto przeznacza na Słoneczną. - Dotąd nie mówiłem tego panu prezydentowi - przyznał. Jest umówiony na rozmowę z przewodniczącą komisji oświaty w radzie miasta Zuzanną Tomaszewską.

Suprowicz przyznał, że przez 25 lat prowadzenia działalności gospodarczej (7 lat w „biznesie” żłobkowym) nie spotkał się w Raciborzu ze zmianą reguł gry w jej trakcie. - Nigdzie na świecie tak nie ma, tylko w Raciborzu - przyznał gorzko.

O zamiarze budowy żłobka prezydent miasta informuje od września tego roku. Po raz pierwszy podał tę informację na spotkaniu z mieszkańcami dzielnicy, a na wrześniowym posiedzeniu komisji oświaty radni poznali szczegóły tego przedsięwzięcia. Nowa placówka na Ostrogu to kluczowa inwestycja Dariusza Polowego w przyszłorocznym budżecie, jedna z kilku, które promuje w zimowej kampanii miejskiej (plakaty, media, konferencje prasowe).

Po spotkaniu mediów z Mariuszem Suprowiczem zapytaliśmy w raciborskim magistracie o spotkanie przedsiębiorców sektora żłobkowego z prezydentem Polowym z początku jego kadencji i ustalenia z tych rozmów. Ciekawiło nas również czy w urzędzie przeprowadzono kalkulacje co będzie dla samorządowego budżetu bardziej „opłacalne” - budowa nowej placówki czy wyższe dopłaty dla opiekunów dziennych, żeby zmniejszyć kolejkę dzieci do żłobka miejskiego? Na odpowiedzi czekamy, podamy je po uzyskaniu.