Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Świąteczne zakupy i lodowisko na rynku w Raciborzu

01.12.2020 16:02 | 1 komentarz | ż

- Choć aktualnie obowiązujące przepisy nie pozwalają nam na zorganizowanie jarmarku świątecznego z koncertami, kinem i wspólnym gotowaniem - nie oznacza to, że w te w grudniu nic się nie wydarzy! - informuje Urząd Miasta Racibórz.

Świąteczne zakupy i lodowisko na rynku w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

1 grudnia na rynku handel rozpoczęli lokalny kupcy z ofertą ozdób świątecznych i gastronomią. - Ta oferta wspaniale uzupełni naszą główną atrakcję -  lodowisko - czytamy w komunikacie raciborskiego magistratu.

4 grudnia o godz. 10.00 na rynku zostanie uruchomione lodowisko. Obiekt będzie funkcjonował codziennie w godz. 10.00 - 20.00 (z przerwą techniczną w godz. 15.00 - 16.00)*. Wstęp na lodowisko jest bezpłatny. Zapłacić trzeba tylko za wypożyczenie sprzętu (łyżwy - 6 zł/h, kask 4 zł/h, jeździk do nauki - 10 zł/h, ostrzenie łyżew 15 zł/para).

Przed wejściem na obiekt obowiązuje dezynfekcja dłoni, a na tafli i w jej obrębie konieczne jest zasłanianie ust i nosa. Sprzęt wypożyczany na lodowisku jest dezynfekowany po każdym użyciu. Organizator lodowiska – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu – przypomina o zachowaniu dystansu społecznego min. 2 m, a jednorazowo na lodzie może przebywać 37 osób.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż


* Uwaga, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 15.00 (w dni nauki szkolnej) dzieci i młodzież do 16. roku życia mogą przebywać na lodowisku wyłącznie pd opieką rodzica lub opiekuna prawnego.