Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Wodzisław Śl.: podwyżka czynszu za mieszkania komunalne i socjalne

24.11.2020 14:22 | 3 komentarze | juk

O 50 groszy wzrosła opłata za czynsz w lokalach komunalnych, a w socjalnych - o 23 grosze. Mieszkańców Wodzisławia Śl. dosięgła podwyżka miejskich mieszkań.

Wodzisław Śl.: podwyżka czynszu za mieszkania komunalne i socjalne
Decyzją prezydenta Wodzisławia Śl. podniesiono stawki za mieszkania komunalne i socjalne. (fot. DS Media)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

12 listopada prezydent Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca podjął zarządzenie w sprawie ustalenia stawek czynszu za najem lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu miasta.

Zgodnie z zarządzeniem stawka bazowa czynszu za 1m² powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego ma wynieść 5,36 zł miesięcznie. Zmianie uległa również stawka czynszu za najem socjalny. Od teraz będzie ona wynosić 2,49 zł za 1 m² powierzchni użytkowej. Zauważmy, że jest to druga w tym roku zmiana stawek. Pierwsza miała miejsce pod koniec stycznia. Wówczas decyzją pana prezydenta ustalono, że: stawka bazowa czynszu wynosi 4,86 zł za 1 m², a stawka czynszu za najem socjalny - 2,26 zł za 1 m². Jeszcze w połowie 2019 r. wynosiły one kolejno: 4,75 zł za 1 m² oraz 2,21 zł za 1 m².

Zmiana stawek weszła w życie z dniem podjęcia zarządzenia. "Mieszkańcy Wodzisławia zapłacą o kilkadziesiąt złotych miesięcznie więcej. Nie podano uzasadnienia tych podwyżek. Czyżby to niemiły prezent świąteczny od prezydenta dla mieszkańców?" komentuje w mediach społecznościowych stowarzyszenie Wodzisław 2.0.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.