Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Zobacz jak się zmienił Wiśniowiec w Rybniku [ZDJĘCIA]

24.11.2020 11:55 | 0 komentarzy | acz

Rowerowe górki w parku Wiśniowiec przeobraziły się w centrum sportów olimpijskich – wkrótce będzie tu można trenować takie dyscypliny rowerowe jak kolarstwo górskie, bmx, skateboarding.

Zobacz jak się zmienił Wiśniowiec w Rybniku [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie trwają ostatnie odbiory zakończonych właśnie prac, zrealizowanych w ramach projektu ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego 2019 „Północ – centrum sportów olimpijskich. Wiśniowiec dla przyszłych mistrzów!", na realizację którego przeznaczono 1 mln zł. Położony w sąsiedztwie rybnickiego stadionu park Wiśniowiec to od dawna ulubiona miejscówka rybnickich rowerzystów wyczynowych, którzy dotychczas mieli do dyspozycji tor rowerowy, z przeszkodami terenowymi oraz skate park. Od teraz będą mogli cieszyć się nowym, przebudowanym torem oraz trasą rowerową MTB.

- Wiśniowiec zyskał poważne, profesjonalne oblicze. Rower jest w Rybniku niezwykle popularnym środkiem zarówno komunikacji jak i rekreacji, ale to miejsce dedykowane jest przede wszystkim „wyższej szkole jazdy”, czyli rowerowym wyczynowcom – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. – Amatorów rowerowej jazdy ekstremalnej w naszym mieście nie brakuje, o czym świadczy zarówno dotychczasowe zainteresowanie trasami Wiśniowca, jak i wygrana tego projektu w budżecie obywatelskim. To ważne, by mieli oni dobre i bezpieczne miejsce do realizacji i doskonalenia swoich rowerowych pasji – dodaje prezydent.

Na Wiśniowcu wybudowana została nowa trasa rowerowa do uprawiania kolarstwa górskiego,  na której zamontowano przeszkody imitujące naturalne przeszkody występujące w górskim terenie. Powstała również trasa ze specjalnie wyprofilowanymi bandami ziemnymi oraz pagórkami w formie nasypów ziemnych. Dodatkowo zamontowano urządzenia małej architektury w postaci barierek, tablic informacyjnych, pomostów drewnianych, głazów, itp., stanowiących integralną część tras rowerowych. Przebudowa Wiśniowca kosztowała ponad 700 tysięcy złotych.