Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Sprawdź jakie nowości przygotowała biblioteka

24.11.2020 06:00 | 0 komentarzy | d

Szkoły zamknięte a dziecko potrzebuje lektury? Przydałaby się jakaś bajka lub wciągająca gra planszowa na długie jesienne wieczory? Raciborska biblioteka przypomina, że pomimo zamknięcia, nadal wszystkie oddziały i filie udostępniają swoje zbiory czytelnikom, także tym najmłodszym.

Sprawdź jakie nowości przygotowała biblioteka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Jeśli twoje dziecko nudzi się w domu w czasie pandemii, jeśli nie masz pomysłu na ciekawe, kreatywne formy spędzania wolnego czasu albo po prostu potrzebujesz lektury szkolnej – zadzwoń do biblioteki – przypomina książnica. Pomimo dalszego zamknięcia, oddziały i filie raciborskiej biblioteki udostępniają zbiory na zewnątrz budynków, według schematu:

  • czytelnik zamawia zbiory przez katalog on-line (http://katalog.biblrac.pl/Opac5/), telefonicznie lub e-mailowo (lista kontaktów tutaj: https://www.biblrac.pl/pl/site/index/6-kontakt/11-oddzialy-i-filie.html). Zamówienia telefoniczne są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia
  • bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę a następnie przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, przekazuje paczkę czytelnikowi przed wejściem do biblioteki
  • czytelnik, który odbiera przygotowane zamówienie, może również dokonać zwrotu wypożyczonych wcześniej zbiorów

W tym tygodniu na czytelników czekają atrakcyjne nowości a wśród nich m.in. serie dla najmłodszych „Miś Pracuś”, „Dobra książeczka” czy „Staś”, wartościowe i pięknie ilustrowane książki o emocjach a dla starszych „Tarapaty” i „Klątwa Lucyny” Marty Karwowskiej czy międzynarodowy bestseller „Kepler62”. Na półce z nowościami znajdą też coś dla siebie rodzice – absolutny niezbędnik na dzisiejsze czasy „Pomóż dziecku mniej myśleć” Christel Petitcollin. Więcej nowości TUTAJ.

Źródło: MiPBP Racibórz