Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Zmarł Sebastian Wielocha. W Nowinach Raciborskich pisał o sporcie

22.11.2020 12:06 | 0 komentarzy | ma.w

Odszedł nasz kolega po fachu, wieloletni dziennikarz sportowy tygodnika Nowiny Raciborskie. Przegrał walkę z koronawirusem. Z chorobą zmagał się przez ostatnie tygodnie.

Zmarł Sebastian Wielocha. W Nowinach Raciborskich pisał o sporcie
Sebastian Wielocha z czasów, kiedy zajmował się tematyką sportową w Nowinach Raciborskich. zdj. FB
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sebastian Wielocha (rocznik 1972; syn znanego, nieżyjącego już nauczyciela z I LO w Raciborzu - Franciszka Wielochy) pracował w Nowinach Raciborskich na przełomie wieków, odpowiadał w gazecie przede wszystkim za informacje sportowe. To dzięki niemu, w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku, tygodnik rozpoczął regularne publikacje tzw. tabelek - statystyk sportowych z boisk piłkarskich, co było nie lada wyzwaniem w czasach, kiedy łączność komórkowa był kosztowna, a o internecie w każdym domu nikt nawet nie marzył. W tygodniku zajmował się również tematyką gminną.

Wielocha ukończył wydział prawa i administracji na Uniwersytecie Śląskim. Poza dziennikarstwem był pasjonatem futbolu - grał w LKS Cyprzanów, szkolił najmłodszych piłkarzy i działał przez lata w Podokręgu Racibórz.

Nasz były kolega z pracy przez wiele lat zmagał się z niepełnosprawnością po przebytym udarze. W trudach życia inwalidy wiernie wspierała go żona Aleksandra Zimoń - Wielocha, z którą poznał się w czasie jej współpracy z Nowinami Raciborskimi (zajmowała się w gazecie tematyką wiary katolickiej). Razem wychowywali 11-letniego syna.

Cała redakcja Nowin Raciborskich składa wyrazy współczucia rodzinie zmarłego.

Zdjęcie z Facebooka małżonki Sebastiana Wielochy.