Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Gdzie można będzie oddać zużyte baterie?

18.11.2020 14:33 | 0 komentarzy | AgaKa

Służby Komunalne Miasta Wodzisławia Śląskiego pracują obecnie nad stworzeniem specjalnych pojemników na zużyte baterie. Gotowe pojemniki, wykonane z odpadów po poprzednich inwestycjach (ekologicznie, zero waste) mają pojawić się w mieście już w listopadzie. Dopytaliśmy gdzie.

Gdzie można będzie oddać zużyte baterie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Własnoręcznie przygotowane przez pracowników Służb Komunalnych Miasta pojemniki na baterie powinny się pojawić w przestrzeni miejskiej najpewniej w listopadzie. Na pewno pojawi się pierwszy z dwóch, który jest już na ukończeniu. Usytuowane zostaną, podobnie jak serca na nakrętki, w Parku Miejskim oraz w Rodzinnym Parku Rozrywki. Jednorodne, swym kształtem przypominające baterię, będą posiadały specjalne oznaczenie, do czego są przeznaczone. Zero waste w tym przypadku oznacza, że pojemniki zostaną wykonane przez pracowników miejskiej jednostki z pozostałości rur stosowanych do odwodnienia drogowego, w normalnej sytuacji nadających się do wyrzucenia. Dzięki pojemnikom na baterie znajdą nowe zastosowanie. Nad pojemnikami, tak jak nad sercami, będą czuwać pracownicy Służb Komunalnych Miasta - informuje Klaudia Bartkowiak z Wydziału Dialogu, Promocji i Kultury.

Pierwsze serce na plastikowe nakrętki (w Rodzinnym Parku Rozrywki) zostało już zapełnione po brzegi i opróżnione przez Służby Komunalne Miasta. Dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przekazany na rehabilitację Lilianki Sówka. Jeśli kolejne podobne pomysły wkroczą w fazę realizacji przez SKM, miasto będzie o tym informować.