Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Wielkie serce na nakrętki stanęło w Kuźni Raciborskiej

17.11.2020 14:35 | 0 komentarzy | mad

Kuźnia Raciborska to druga miejscowość po Raciborzu w powiecie raciborskim, gdzie pojawiło się serce na nakrętki.

Wielkie serce na nakrętki stanęło w Kuźni Raciborskiej
Od 17 listopada mieszkańcy Kuźni Raciborskiej mogą wrzucać nakrętki do pojemnika, fot. MOKSiR w Kuźni Raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek stanął na placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej. To więc realizacja zamierzenia, o którym w gminie słychać było już od jakiegoś czasu. – Duże serce - duża rzecz – napisano na Facebooku Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, który koordynuje akcję zbierania nakrętek. Wykonanie pojemnika w całości sfinansował kuźniański Rafamet.

Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji przypomina, że w ostatnim czasie w wielu miejscowościach na terenie Polski pojawiają się podobne pojemniki na nakrętki. Stąd inicjatywa została również zrealizowana w Kuźni Raciborskiej. – Chcemy naszych mieszkańców zachęcić do tego, żeby pomagać. Razem możemy więcej – mówi. Anna Kijek dodaje, że w przyszłości podobnych serc na terenie całej gminy może pojawić się więcej. – Zobaczymy, jak nasi mieszkańcy na to zareagują i jak szybko to serduszko napełni się tymi dobrymi gestami w postaci nakrętek – wyjaśnia pani dyrektor.

W pierwszej kolejności pojemnik wypełniany jest na rzecz potrzebującej raciborzanki. Dyrektor Kijek zaznacza, że poszukiwane są osoby z terenu gminy, bądź jej pobliskich okolic. – Jesteśmy otwarci. Jeżeli ktoś ma potrzebę, my pomagamy. Zachęcamy do kontaktu – słyszymy od szefowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

Ludzie:

Anna Kijek

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej