Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Będzie bezpieczniej w centrum Radlina

21.11.2020 07:00 | 9 komentarzy | juk

Zostanie wymienione oznakowanie pionowe, powstaną tzw. aktywne przejścia dla pieszych, a także jedno ze skrzyżowań czeka korekta. Na głównej ulicy Radlina poprawi się bezpieczeństwo pieszych.

Będzie bezpieczniej w centrum Radlina
Dokładnie rok temu na jednym z oznakowanych przejść dla pieszych przy ul. Korfantego w Radlinie w wówczas 15-letnią Emilię uderzył samochód. Wyrzucona w powetrze spadła pod koła nadjeżdżającego z naprzeciwka innego auta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

RADLIN Ul. Korfantego w Radlinie jest jedną z głównych arterii w mieście, którą administruje powiat wodzisławski. To właśnie tam dokładnie rok temu doszło do groźnego wypadku. Przypomnijmy, że na jednym z oznakowanych przejść dla pieszych, w wówczas 15-letnią Emilię uderzył samochód. Wyrzucona w powietrze spadła prosto pod koła jadącego z naprzeciwka innego auta. Teraz o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu upomina się jedna z radnych powiatowych.

Pytania o poprawę bezpieczeństwa

– Jako mieszkanka Radlina i radna, korzystająca z dróg powiatowych na terenie miasta, ale także znająca realia dotyczące zagrożeń i bezpieczeństwa zwłaszcza pieszych, mając na uwadze również obawy i pytania mieszkańców w tej kwestii, zwróciłam się z zapytaniem dotyczącym poprawy bezpieczeństwa w Radlinie – mówi radna Gabriela Kiełkowska. Podkreśla, że wśród miejsc, gdzie zdarzają się wypadki i zdarzenia z udziałem pieszych, jest m.in. ul. Korfantego. Dlatego zapytała w formie interpelacji starostę wodzisławskiego, czy na tej ulicy w rejonie targowiska będzie wprowadzone dodatkowe oznakowanie na przejściu dla pieszych.

Prace już zaplanowano

Starosta wodzisławski Leszek Bizoń ustosunkował się już do zapytania radnej Kiełkowskiej. „Na ul. Korfantego w Radlinie planowane jest wprowadzenie nowej organizacji ruchu, która będzie polegała na wymianie oznakowania pionowego, dodatkowym oznakowaniu przejść dla pieszych w rejonie targowiska oraz w rejonie skrzyżowania z ul. Wieczorka jako przejść tzw. aktywnych” – napisał w odpowiedzi starosta Leszek Bizoń. Wyszczególnił, że będzie wymalowane nowe oznakowanie poziomie oraz dokonana korekta rejonu skrzyżowania ul. Korfantego z ul. Orkana. Będzie ona polegała na zwężeniu tarczy skrzyżowania, wykonaniu normatywnych łuków oraz wyznaczeniu nowych przejść dla pieszych wraz z dojściami. Korekcie także ulegnie skrzyżowanie z ul. Mariacka poprzez zastąpienie powierzchni wyłączonej z ruchu oznakowaniem poziomym, wyspą zabudowaną krawężnikami wraz z elementami małej architektury krajobrazu. „Całość prac powinna być wykonana do połowy grudnia” – zapowiada starosta.

(juk)

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski