Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Kopciuchy zlikwidowane. Do bloku popłynęło ekologiczne ciepło

15.11.2020 16:33 | 8 komentarzy | mad

W modernizowanym bloku przy ul. Kasztanowej 6 w Kuźni Raciborskiej uruchomiono nowoczesny, ekologiczny węzeł cieplny. – Mieszkańcy w nowych kaloryferach mają ekologiczne ciepło dostarczane przez ciepłownię. Węzeł dostarcza do bloku także ciepłą wodę – podkreślają w gminie.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zadanie zostało wykonane w ramach projektu: „Poprawa parametrów efektywności energetycznej budynku mieszkalnego w Gminie Kuźnia Raciborska ul. Kasztanowa 6”.

Na miejscu inwestycji byli: zastępca prezesa PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa Artur Michałowski, kierownik Zespołu Wdrażania i Koordynowania Projektów POIiŚ w WFOŚiGW w Katowicach Mariusz Janas, burmistrz Paweł Macha, zastępca burmistrza Sylwia Brzezicka-Tesarczyk i dyrektor ZGKiM Wilhelm Rzechonek. – Sprawdzono i podsumowano ten pierwszy etap zmiany źródeł ciepła w blokach. Wszyscy i na różne możliwe sposoby musimy dbać o czyste powietrze i ekologiczne zmiany w naszym najbliższym otoczeniu – podsumowują urzędnicy z Kuźni Raciborskiej.

Trwają również prace instalacyjne w budynku przy Kasztanowej 5. Po ich zakończeniu rozpocznie się przyłączanie do sieci bloku przy Kasztanowej 3. Według urzędniczych zamierzeń ZGKiM będzie systematycznie prowadził prace instalacyjne, przygotowując pozostałe budynki do zmiany źródeł ciepła. 16 bloków przy ulicach Moniuszki, Kościuszki. Kasztanowej i Rudzkiej ma zostać podłączone do sieci w 2021 roku. W takie źródło ciepła i ciepłej wody w 2021 r. mają zostać wyposażone także bloki przy ulicy Arki Bożka. W efekcie w blokach na tzw. starym osiedlu zostaną zlikwidowane kopciuchy.

źródło: UM Kuźnia Raciborska, oprac. (d) 

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej