Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Sanepid w Raciborzu: nasze statystyki o zakażeniach są zaniżone

28.10.2020 16:14 | 0 komentarzy | ma.w

- Nie jesteśmy w stanie przerobić danych z dodatnimi wynikami. Wnioskujemy o wsparcie, o żołnierzy WOT. Mamy 17 pracowników na kwarantannie i 3 zakażenia u siebie - przekazała na sesji rady miasta Karina Talabska szefowa raciborskiej stacji.

Sanepid w Raciborzu: nasze statystyki o zakażeniach są zaniżone
Karina Talabska na zdalnej sesji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mówiła radnym, że ogniska w Raciborzu i w powiecie są wszędzie: w urzędach, w DPS-ach (na Jagiełły 6, w Zabełkowie - 1, w Złotej Jesieni - 2), kilka osób zakażonych jest w zakładzie poprawczym, MOW w Rudach i liczne w szkołach.

- Jesteśmy już zatkani. Ludzie do nas wydzwaniają z placówek oświatowych, a u nas zajmują się tym tylko 2 osoby. Stany osobowe są u nas poniżej 10 osób w ogóle - informowała K. Talabska.

Podała, że jedynym kontaktem są teraz mejle i to takie dotyczące autentycznych problemów. - W ciągu kilku dni oddzwonimy na taki kontakt, bo rosną nam stosy zgłoszeń codziennie - stwierdziła dyrektorka.

Ujawniła, że miała miejsce awaria w bazie danych o zakażonych i kwarantannowych, a to jedyne źródło wiedzy o koronawirusie. - To poważna sprawa - powiedziała o awarii.

Talabska przekazała miejskim radnym, że wydano już 48 opinii o zdalnej pracy w raciborskich placówkach oświatowych niezależnie od decyzji o zniesieniu stacjonarnej nauki.

Wymieniła szkoły w Raciborzu, gdzie doszło do zakażeń: nr 15,18,13 i przedszkola nr 3,10,11, 24.

- Dużo jest zakażeń, w różnych środowiskach i te DPS -y bardzo niepokoją - stwierdziła dyrektor Sanepidu.