Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

PSZOK do rozbudowy. Mieszkańcy nie będą stać w kolejkach

27.09.2020 07:00 | 1 komentarz | art

GODÓW Urząd Gminy w Godowie przymierza się do rozbudowy działającego w Gołkowicach Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Po to by obsługa była szybsza.

PSZOK do rozbudowy. Mieszkańcy nie będą stać w kolejkach
zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie zdarza się, że mieszkańcy, którzy chcą zostawić na PSZOK-u odpady muszą czekać przez dłuższy czas w kolejce. Dzieje się tak dlatego, że miejsce rozładunku odpadów jest zwyczajnie ciasne. Do tego zdarza się, że w czasie rozładunku odpadów przez mieszkańców, na PSZOK przyjeżdża ciężarówka, która odbiera odpady. Wtedy cały rozładunek jest zablokowany, a mieszkańcy muszą czekać jeszcze dłużej. Ma to się jednak wreszcie zmienić. – Planujemy rozbudowę placu do rozładunku odpadów, tak by w jednej chwili mogło z niego korzystać więcej osób. Miejsce to ma być trzykrotnie większe niż dotychczas – mówi Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. Rozbudowa ma zostać wykonana jeszcze w tym roku. Jak zapewnia wójt, nie będzie wiązać się z zamknięciem PSZOK-u.

Włodarz Godowa przypomina zarazem, że od sierpnia Punkt czynny jest w każdą środę i sobotę. Tymczasem niektórzy mieszkańcy przywożą odpady według starego harmonogramu – w poniedziałki, kiedy Punkt jest nieczynny. – I zostawiają odpady pod PSZOK-iem – wyjaśnia Adamczyk, dodając, że o ile do tej pory taki proceder był bezkarny, to jeśli będzie się on nadal powtarzał, gmina będzie sprawdzać za pomocą monitoringu, kto odpady zostawia.

(art)