Sobota, 18 września 2021

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

Kwarantanna w parafii św. Mikołaja w Raciborzu [AKTUALIZACJA]

15.09.2020 21:11 | 1 komentarz | żet
Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 09:31

TEKST AKTUALIZOWANY

Raciborski sanepid prosi o kontakt osoby, które 12 września uczestniczyły w porannej mszy świętej odprawionej w parafii św. Mikołaja w Raciborzu.

Kwarantanna w parafii św. Mikołaja w Raciborzu [AKTUALIZACJA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Apel do osób, które przyjęły komunię świętą

- W związku z otrzymanym dnia 14.09.2020 r. pozytywnym wynikiem badania diagnostycznego w kierunku SARS-COv-2, jednego z księży obecnych w parafii, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Raciborzu apeluje do osób uczestniczącym we mszy św. w sobotę 12.09.2020 o godz. 6.30, będących w bezpośrednim kontakcie z księdzem tj. przyjmujących komunię św. o kontakt telefoniczny na tel. alarmowy stacji - 604 106 359, bądź inny numer dostępny na stronach PSSE w Raciborzu - czytamy w piśmie przesłanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu Karinę Talabską do parafii pw. św. Mikołaja w Raciborzu.

Parafia udostępniła pismo z sanepidu na swoim profilu na Facebooku.

Księża na kwarantannie

Ksiądz, u którego stwierdzono koronawirusa, nie pełni regularnej posługi w parafii św. Mikołaja. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami kwarantanną objęto wspólnotę plebanii, a więc księży z parafii, którzy mieli kontakt z zakażonym duchownym.

Kwarantanna duchownych z kościoła św. Mikołaja potrwa do 22 września. Do tego czasu wierni są pozbawieni osobistego kontaktu z księżmi - kancelaria parafii jest nieczynna.

Księża zapowiadają, że nawet jeśli do końca kwarantanny nie wystąpią u nich objawy zakażenia koronawirusem, i tak poddadzą się badaniom.

Dezynfekcja kościoła, msze zgodnie z planem

15 września kościół został zdezynfekowany. Msze święte odbywają się zgodnie z planem - odprawiają je księża z sąsiednich parafii. - Przepraszamy za zaistniałą sytuację i prosimy o modlitwę w naszej intencji - czytamy na Facebooku parafii z Raciborza-Starej Wsi.

Bierzmowanie 22 września

Objęcie księży kwarantanną nie spowodowało zmiany terminu bierzmowania, które odbędzie się zgodnie z planem 22 września o godz. 16.00. Próby dla uczestników uroczystości, którzy przyjmą sakrament, zostaną przeprowadzone w najbliższy czwartek, piątek oraz poniedziałek o godz 18.00.