Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Wakacyjną akcję zakończyli dwudniową wycieczką [ZDJĘCIA]

07.09.2020 11:31 | 0 komentarzy | d

Sanktuarium na Jasnej Górze, zamek w Olsztynie, Muzeum Ognia i Park Rozrywki Twinpigs w Żorach. Na zakończenie wakacji, uczestnicy projektu „Biblioteka bez barier” realizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu wybrali się na dwudniową wycieczkę.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Program wycieczki był bardzo bogaty. Dwudniowy wyjazd rozpoczął się od wizyty w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Tu uczestnicy mieli okazję m.in. zwiedzić Salę Rycerską, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Bastion św. Rocha oraz Bazylikę Jasnogórską. Po krótkiej przerwie i nabraniu sił, dzieci wraz z opiekunami pojechali do pobliskiego Olsztyna, gdzie mogli podziwiać ruiny XIV-wiecznego zamku królewskiego i powspinać się po okolicznych pagórkach. Na zakończenie dnia wszyscy z przyjemnością oddali się relaksowi, korzystając z hotelowego basenu i kręgielni.

Słoneczna sobota zachęciła uczestników do wizyty w Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach, gdzie dzieci mogły poczuć się jak bohaterowie prawdziwego westernu – zajrzeć do samochodu Szeryfa, uczestniczyć w napadzie na bank i stanąć oko w oko z rabusiami. Wizytę na Dzikim Zachodzie poprzedziło zwiedzanie Muzeum Ognia. Późnym popołudniem, zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy wrócili do Raciborza.

Projekt „Biblioteka bez barier” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

źródło: MiPBP Racibórz