Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Uczyli się jak przetrwać w lesie, wyjeżdżali na wycieczki. Nędza podsumowuje wakacyjną akcję [ZDJĘCIA]

03.08.2020 19:57 | 0 komentarzy | d

Dobiegła końca wakacyjna akcja przygotowana przez Gminne Centrum Kultury w Nędzy. – W tym roku było inaczej, ale również wspaniale i wyjątkowo – podsumowują w GCK.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akcję Lato rozpoczynały zajęcia kuglarskie, prowadzone zamiennie przez Piotra Myszczyszyna oraz Magdalenę Kelner - Papaj. Dzieci mogły spróbować swoich sił w żonglerce, manipulacją poi, diabolo i flowerstikiem. Niespodzianką dla dzieci były zabawy bańkami dymnymi i z piany. Po podróży w świat cyrku Edyta Przybyła zabierała dzieciaki w świat trampolin na zajęcia sportowe Jump & Fun.

Kolejny tydzień był pełen wrażeń, ponieważ instruktorzy Irek Napiórkowski oraz Michał Szewczyk zabrali dzieci do lasu, by tam nauczyć technik survivalu. Dzieciaki mogły poznać swoje możliwości w terenie, zaznajomić się z zabawami survivalowymi oraz spróbowali swoich sił podczas wycieczek na ściankę wspinaczkową, oraz ośrodek „Wodnik”. Jako podsumowanie tej części dzieci poznały zasady pierwszej pomocy.

Następne dni to muzyka, śpiew i taniec. W świat piosenki zabrała uczestników instruktorka wokalna Magdalena Wydryński, która nie tylko śpiewała z dzieciakami na polanie, ale stworzyła z nimi ich własny utwór. Po zajęciach wokalnych tajniki tańca breakdance pokazał Mateusz Siepetowski, który pracował na swoich zajęciach nad świadomością ciała, rytmiką i dynamiką w ruchu.

Ostatni tydzień to zabawy z niezastąpioną Ciocią Klocią, czyli Moniką Kubicą - Skabą, która zabrała dzieci w świat zabaw, gier w wersji XXL, ogromnych baniek mydlanych oraz mas sensorycznych. Dzieci spróbowały swoich sił przy zawodach sportowych.

Nie zabrakło wycieczek. W tym roku 10 lipca odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym przewodnikiem po lasach i lokalnej historii był Henryk Siedlaczek. 30 lipca odwiedzono malownicze tereny Jury Krakowsko - Częstochowskiej wraz z przewodnikiem Dawidem Wacławczykiem. Uczestnicy wycieczki autokarowej mieli okazję zwiedzić Jaskinię Głęboką w Podlesicach, Górę Zborów oraz Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. Na koniec wszyscy mieli okazję wyszaleć się w Parku Rozrywki Ogrodzieniec, Parku Doświadczeń Fizycznych oraz przejechać się na torze saneczkowym.

Akcję Lato z GCK współtworzyła Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy, która zorganizowała Klub Malucha, Przygody Czytelnika oraz warsztaty z Fabryką Kreatywności z Kęt. Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza.

źródło: GCK Nędza, oparc. (d)