Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Gram profilaktyki jest cenniejszy niż tona leczenia

31.07.2020 15:05 | 0 komentarzy | EK

Każdemu z nas, przynajmniej raz w życiu, a może nawet częściej, zdarzyło się zostawić coś na włączonej kuchence i o tym zapomnieć. Najczęściej kończyło się to charakterystyczną wonią spalonego mleka i mimo, że było to z pewnością mało przyjemne doświadczenie, to nie stanowiło dla nas większego zagrożenia.

 Gram profilaktyki jest cenniejszy niż tona leczenia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wyobraźmy sobie jednak alternatywną sytuację, gdzie pozostawilibyśmy patelnię z olejem, który uległby zapłonowi. Sytuacja ze złej, jak w pierwszym przykładzie, staje się dramatyczna, bowiem na szali znajduje się nie tylko smród rozciągający się aż po nasze sąsiedztwo, ale także cały nasz dobytek, a przede wszystkim nasze zdrowie lub nawet życie!

Ogromnym problemem może być fakt, że duża część społeczeństwa nie wie, w jaki sposób zachować się w przypadku wystąpienia tego typu ognia w mieszkaniu, a najgorsze, co można zrobić w tej sytuacji to intuicyjne użycie wody do gaszenia płonącego oleju. Tym sposobem spowodujemy kilkukrotnie większy wyrzut ognia, niż był początkowo, co w najgorszym przypadku będzie skutkowało bardzo poważnymi poparzeniami. W związku z tym, odpowiednim sposobem radzenia sobie z ogniem wynikającym z zapłonu oleju jest odcięcie ognia od źródła tlenu, przykrywając czymś niepalnym płonącą powierzchnię. Sposób ten jest niezawodny, posiada jednak jeden ogromny mankament. Co jeśli najzwyczajniej w świecie boimy się podejść do stosunkowo dużego ognia, obawiając się poparzenia lub nie mamy w pobliżu nic, co mogłoby przytłumić dostawę tlenu do pożaru? W tej sytuacji pozostają 2 wyjścia:

  1. ucieczka, zostawiając za sobą dom wraz z całym dobytkiem, skazując go na zniszczenie.
  2. użycie urządzenia gaśniczego, które z bezpiecznej odległości, umożliwi nam uporanie się z problemem.

Problem z większością urządzeń gaśniczych jest taki, że są one przystosowane do konkretnych typów pożaru, a ponadto ze względu na swoją budowę są bardzo ciężkie. Mając na uwadze te zagadnienia, firma PartGroup stworzyła innowacyjny Spray Gaśniczy iBlockFIRE, rozwiązujący wszystkie wyżej wymienione problemy. Żelowa piana, która znajduje się wewnątrz produktu, gasi wszystkie grupy pożarowe z którymi będziemy mogli się spotkać w życiu codziennym (A,B,C,F), a także urządzenia elektryczne aż do 1000V! Parametry te powodują, że to urządzenie gaśnicze jest niezastąpione, a jego stosunkowo mała waga oraz poręczność, a także zasięg użytkowania dają nam gwarancję szybkiej i bezpiecznej reakcji w razie takiej potrzeby.

I tutaj apel do nas wszystkich… GRAM PROFILAKTYKI JEST CENNIEJSZY NIŻ TONA LECZENIA!

Tekst sponsorowany