Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Rafał Trzaskowski na rynku w Raciborzu: Jesteśmy o centymetry od wygranej [RELACJA, ZDJĘCIA]

10.07.2020 19:31 | 7 komentarzy | żet, OQL

Racibórz był przedostatnim przystankiem na mapie kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego. Następnie kandydat Platformy Obywatelskiej na urząd Prezydenta RP uda się do Rybnika, skąd pochodzi jego żona.

Rafał Trzaskowski na rynku w Raciborzu: Jesteśmy o centymetry od wygranej [RELACJA, ZDJĘCIA]
Ewa Lewandowska i Rafał Trzaskowski - finał kampanii prezydenckiej na rynku w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Mam tę niezwykłą przyjemność w imieniu samorządu powiatu raciborskiego oraz naszego starosty raciborskiego przywitać i gościć pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego - powiedziała Ewa Lewandowska, witając Rafała Trzaskowskiego na raciborskim rynku. Raciborzanie odpowiedzieli gromkim "dziękujemy"

Rafał Trzaskowski powiedział, że bardzo cieszy się z tego, że ponownie zawitał na Śląsk. Przypomniał, że jego żona pochodzi z Rybnika, a jej brat urodził się w Raciborzu. - Cieszę się, że jestem tu z wami. Te wybory są o tym, czy przez cały czas będzie sączyć się nienawiść, czy też będzie szacunek dla różnorodności, szacunek dla tradycji, szacunek dla ciężkiej pracy. Wszyscy jesteśmy dumnymi Polkami i Polakami - powiedział prezydent Warszawy.

Dodał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński nie będzie decydował o tym, kto jest dumnym Polakiem i dumną Polką. - Nie damy się podzielić - zadeklarował. - Ostatnie godziny przed nami, jest bardzo blisko, idziemy łeb w łeb. Wszystko zależy od was, czy powiecie głośne "mamy dość"! Już w poniedziałek może być tak, że obudzimy się w Polsce, która jest uśmiechnięta, tolerancyjna, w której szanuje się pracę i wszystkich obywateli - dodał R. Trzaskowski.

Kandydat na urząd Prezydenta RP stwierdził, że dziś w Polsce potrzeba silnego i niezależnego prezydenta, który będzie zawsze stał przy tych, którzy są atakowani, m.in. przy nauczycielach i Ślązakach. - Dzisiaj najważniejsza jest równowaga. Władza jest niesłychanie zdemoralizowana. Planują dalszy atak na sądy, dalszy atak na wolne media, dalszy atak na samorządy. Jeśli nadal będą uwłaszczać się na Polsce, przejmować instytucje i media, to będzie bardzo trudno wygrać kolejne wybory - dodał R. Trzaskowski.

- Jest wielka szansa, że już wkrótce będzie silny prezydent, który nie pozwoli na łamanie konstytucji, który nie pozwoli na łamanie praworządności - powiedział. Kandydat na prezydenta RP zadeklarował, że będzie współpracował z rządem tam, gdzie w grę będzie wchodziło dobro obywateli.

Dalej Rafał Trzaskowski wywodził, że Jarosław Kaczyński i PiS nie będzie nas uczyć, czym jest rodzina; skończą się pytania, dlaczego w TVP jest tyle nienawiści. - Wstydźcie się wszyscy, którzy próbujecie nas dzielić, którzy mieszacie ludziom w głowach - zwrócił się do swoich politycznych oponentów. Chwilę później poprosił o brawa dla mieszkańca Raciborza, który przyszedł na rynek, aby wyrazić swoje poparcie dla Andrzeja Dudy.

- Jesteśmy o centymetry od wygranej. Jeśli wszyscy się zmobilizujemy i pójdziemy na te wybory, to jestem absolutnie przekonany, że zwyciężymy - podkreślił R. Trzaskowski. - Zwyciężymy, bo ludzi dobrej woli jest w Polsce więcej - powiedział na zakończenie.

Zgromadzeni na rynku raciborzanie odpowiedzieli gromkim "dziękujemy". Następnie przyszła pora na pamiątkowe zdjęcia z kandydatem.

A tak Rafał Trzaskowski zakończył kampanię w Rybniku:

Ludzie:

Ewa Lewandowska

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, członek zarządu powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

prezydent Warszawy, kandydat na prezydenta RP