Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Jak po przebudowie będzie wyglądać dworzec PKP w Raciborzu?

25.06.2020 10:16 | 0 komentarzy | ż

PKP prowadzi z miastem uzgodnienia projektu, w zakresie szczegółowych rozwiązań jakie będą miały zastosowanie w modernizowanym budynku dworca. Gmina ze swojej strony jeszcze w ubiegłym roku wyraziła wolę wynajmu części powierzchni nowego budynku. To ponad 700 m2, które trzeba w sposób przemyślany zagospodarować.

Jak po przebudowie będzie wyglądać dworzec PKP w Raciborzu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

23 czerwca zorganizowano kolejne spotkanie z dyrekcją oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach PKP S.A. w sprawie przebudowy raciborskiego dworca. W rozmowach wzięła udział projektant przebudowy oraz przedstawiciele spółek kolejowych. Do konsultacji zaproszono także aktualnych najemców lokali.

Zakończenie prac projektowych i ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych ma nastąpić do końca pierwszej połowy 2021 roku. Zakończenie modernizacji dworca i udostępnienie budynku podróżnym po przebudowie planowane jest w 2023 r.

Inwestycja ma na celu stworzenie komfortowej przestrzeni obsługi podróżnych wraz z ulokowanymi w przestrzeni budynku funkcjami towarzyszącymi oraz zaaranżowanie powierzchni zewnętrznej wokół dworca, poprzez zabezpieczenie części obszaru pod funkcję ogólnodostępnego parkingu i wiat rowerowych.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż