Piątek, 7 sierpnia 2020

imieniny: Doroty, Kajetana, Donata

RSS

Otwierają wodzisławską Mantę. A co z pozostałymi basenami?

18.06.2020 09:09 | 1 komentarz | juk, art

Amatorzy pływania z niecierpliwością czekają na to kiedy kryte pływalnie wznowią działalność. W najbliższy weekend na terenie powiatu wodzisławskiego otwarty zostanie jeden taki obiekt. 

Otwierają wodzisławską Mantę. A co z pozostałymi basenami?
Wodzisławska Manta zostanie otwarta w najbliższy weekend
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

6 czerwca ruszył czwarty etap odmrażania polskiego sportu po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Możliwość otwarcia zyskały siłownie, kluby fitness, a także baseny. Jak wygląda sytuacja z krytymi pływalniami w naszym regionie?

Otwarcie wodzisławskiej Krytej Pływalni Manta planowane jest na najbliższy weekend. Późniejsze niż to było możliwe wznowienie działalności wodzisławskiego basenu, spowodowane było kwestią techniki basenowej oraz wykonaniem niezbędnych badań sanitarnych wody zgodnie z wymaganiami Ministra Zdrowia. - Proces związany z zalewaniem filtrów po wymianie materiału filtracyjnego, napełniania niecki basenu wodą, filtrowania tej wody oraz wykonanie niezbędnych badań wody wynosi około dwóch tygodni - przekazuje nam Bogdan Bojko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pod którego zarządem znajduje się Manta.

Podobnie jak w wodzisławskiej Mancie sytuacja wygląda w gorzyckiej Nautice. Otwarcie obiektu administrowanego przez gorzycki Gminny Ośrodek Turystyki, Sportu i Rekreacji zaplanowano na 22 czerwca.

Co z otwarciem basenu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radlinie? - Na razie nie będziemy go uruchamiać - mówi nam Marek Gajda z radlińskiego urzędu. Dodaje, że otwarcie obiektu wiązałoby się z niepotrzebnym ryzykiem dla tych, którzy by z niego korzystali. Zwłaszcza że w naszym regionie jeszcze licznie występują zakażenia koronawirusem. - Nie ma na razie jasno wyznaczonej daty otwarcia basenu - mówi Gajda.

Również połomski basen Gminnego Ośrodka Sportu w Mszanie nie zostanie na razie otwarty. Tam jednak ma to związek z zaplanowanym gruntownym remontem obiektu, połączonym z jego termomodernizacją. - Zadanie ma być zakończone w pierwszym kwartale 2021 roku – wyjaśnia Mirosława Książek-Rduch z Urzędu Gminy w Mszanie. Co oznacza, że na otwarcie basenu w Połomi trzeba będzie poczekać zapewne do wiosny przyszłego roku.