Wtorek, 4 sierpnia 2020

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Wandale w natarciu. Prezydent Kieca apeluje do mieszkańców o reakcję

17.06.2020 17:12 | 23 komentarze | juk

Popisane kosze na śmieci, ławki i stoliki. Mnóstwo śmieci i zniszczona ścieżka dydaktyczna. W Wodzisławiu Śl. nie brakuje osób, które nie szanują wspólnej własności.

Wandale w natarciu. Prezydent Kieca apeluje do mieszkańców o reakcję
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Okazuje się, że Wodzisław Śl. ma problem z wandalami. Ostatnim przykładem jest teren zielony przy ul. Daszyńskiego. Dziś (17.06) prezydent Mieczysław Kieca zamieścił w mediach społecznościowych post właśnie w tej sprawie.

"Zawsze bardzo mi przykro, gdy widzę, że są tacy, którzy nie potrafią poszanować naszej wspólnej własności i miejsc, które stworzyliśmy, by się nimi cieszyć" pisze prezydent Kieca. "Niektórzy, jak widać, nie lubią ławek, stolików, miejsc zabawy dla dzieci. Wolą nawet przynieść swoje stare meble" dodaje. W dalszej części wpisu włodarz zauważa, że pracownicy Służb Komunalnych Miasta w Wodzisławiu Śl. już naprawili i uporządkowali teren przy ul. Daszyńskiego, tak by znów mieszkańcy mogli z niego korzystać. "Proszę, reagujmy, gdy widzimy, że komuś przeszkadza nasza wspólna własność. Nie wszędzie jesteśmy w stanie mieć monitoring, nie wszystkich miejsc możemy stale pilnować. Nie poddawajmy się jednak. Musimy nieustannie próbować tworzyć nasze otoczenie lepszym" zaapelował Mieczysław Kieca do mieszkańców miasta.

Wpis wodzisławskiego prezydenta skomentowali również mieszkańcy. "Ukarać raz a dobrze bez względu na wiek" napisała pani Monika. Z kolei pani Katarzyna zauważyła, że wandale zapewne wyszli z założenia, że jak coś jest wspólne, to znaczy, że niczyje. "Naprawdę bardzo przykro się na to patrzy... Brak słów..." skomentowała pani Małgorzata. Internauci zwrócili również uwagę, że w tym miejscu często dochodzi do nocnych i nielegalnych imprez. Sugerują częstsze patrole służb mundurowych, a nawet zainstalowanie monitoringu.

fot. FB/Mieczysław Kieca, FB/Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śl.