Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Strażacy, policjanci i strażnicy miejscy pompowali w szczytnym celu

12.06.2020 18:41 | 2 komentarze | juk

Mundurowi z Wodzisławia Śl. i Radlina podjęli wyzwanie #GaszynChallenge, w ramach którego zbierane są środki finansowe na leczenie 18-miesięcznego Wojtusia.

Strażacy, policjanci i strażnicy miejscy pompowali w szczytnym celu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci z wodzisławskiej komendy, funkcjonariusze ze Straży Miejskiej w Wodzisławiu Śl. i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej przy Koksowni Radlin podjęli wyzwanie i wsparli akcję strażaków z Gaszyna. Zasady akcji #GaszynChallenge są bardzo proste, a cel szczytny. Wystarczy wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w wersji light, zamiast pompek wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne, przynajmniej 3 instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA - najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby.