środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Patrol

Jest areszt dla poszukiwanego przez rybnicką prokuraturę

05.06.2020 12:38 | 0 komentarzy | acz

Wczoraj sąd tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy mężczyznę, którego we wtorek zatrzymali z gorącym łupem miejscowi policjanci. 31-latkowi śledczy udowodnili ponadto inne kradzieże, jakich dopuścił się w krótkich odstępach czasu przez niespełna dwa miesiące. Złodziej działał w warunkach powrotu do przestępstwa, a z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodów.

Jest areszt dla poszukiwanego przez rybnicką prokuraturę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

31-letni mężczyzna bez stałego i czasowego miejsca pobytu wpadł w ręce policjantów we wtorek, kiedy to po kradzieży ukrył się z łupem na terenie opuszczonych ogrodów działkowych. Złodziej chwilę wcześnie ze sklepu wyniósł sportową odzież wartą ponad 1 600 złotych.

Mężczyzna był także poszukiwany przez rybnicką prokuraturę i żorskich kryminalnych, a na swoim koncie miał także inne kradzieże. Śledczy udowodnili mu, że od kwietnia do maja br. nakradł w różnych sklepach warty ponad 1 200 zł. alkohol. 31-latek działał w warunkach tzw. "recydywy" i utrzymywał się z popełnianych przestępstw.

Teraz złodziej spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie. Za kradzieże, których dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa może zostać skazany na 7,5 roku więzienia.