Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Droga równa jak stół

09.06.2020 07:00 | 0 komentarzy | mad

W Chałupkach zakończył się remont ulicy Raciborskiej. – Od kilku tygodni mieszkańcy oraz przyjezdni mogą korzystać z nowej infrastruktury. To była trudna, ale ważna inwestycja – uważa wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki.

Droga równa jak stół
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na remontowanej ulicy Raciborskiej przebudowano jezdnię na długości prawie 1,4 km oraz rondo stanowiące skrzyżowanie dróg gminnych i powiatowej. Zmiany objęły także: chodnik, ścieżkę pieszo–rowerową, przystanki autobusowe, kładki nad rowami melioracyjnymi do posesji oraz te znajdujące się naprzeciwko nich. Doświetlono również przejścia dla pieszych. Zadanie realizowane było przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 2,4 mln zł. Całość kosztowała nieco ponad 5 mln złotych.

– W ramach zadania zdecydowaliśmy się przebudować rondo, które formalnie należy do powiatu, ale, że to nieodłączna część naszej drogi, chcieliśmy je poprawić. To zwiększa bezpieczeństwo w tym miejscu – wyjaśnia wójt. – W ramach zadania poprawiliśmy i na nowo zostały wykonane wszystkie wjazdy i mostki, tak by uzyskać odpowiednie spady. W tych miejscach, gdzie było to możliwe, rowy melioracyjne zostały zarurowane – dodaje.

Grzegorz Utracki przypomina, że ulica Raciborska przechodzi w ulicę Powstańców Śląskich, która również została wyremontowana przy wsparciu środków zewnętrznych. Na tę drogę pozyskano pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. – W całości od drogi krajowej, aż do ronda ta trasa ma przyzwoite parametry – puentuje wójt.(mad)

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.