Sobota, 31 lipca 2021

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Patrol

Młodzi piromani wpadli w ręce policji. W grupie podpalaczy osoby nieletnie

19.05.2020 09:37 | 5 komentarzy | żet

TEKST AKTUALIZOWANY

Od kilku miesięcy w powiecie raciborskim dochodziło do podpaleń stogów słomy. Nie licząc zaangażowania strażaków w akcje gaśnicze, pożary powodowały wymierne straty materialne, których koszty ponosili rolnicy.

Młodzi piromani wpadli w ręce policji. W grupie podpalaczy osoby nieletnie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Współpraca funkcjonariuszy krzyżanowickiego komisariatu oraz wydziału kryminalnego raciborskiej komendy zaowocowała zatrzymaniem trzech sprawców podpaleń stogów ze słomą, do których dochodziło na terenie gminy Krzanowice już od stycznia bieżącego roku - informuje raciborska policja.

Do kolejnego już podpalenia stogu słomy doszło 15 maja na terenie gminy Krzanowice. Zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady wskazywały na celowe podpalenie. Mundurowi z Krzyżanowic dołożyli starań, aby ustalić tożsamość sprawców tego czynu. Zebrane przez nich informacje zostały zweryfikowane przez kryminalnych z Raciborza, którzy potwierdzili podejrzenia policjantów z Krzyżanowic.

- Jak się okazało, sprawców podpalenia było trzech, z czego dwójka to osoby nieletnie. Jeszcze tego samego dnia pełnoletni sprawca został zatrzymany, a pozostałą dwójką zajmie się sąd rodzinny z uwagi na ich wiek. Policjanci potwierdzili również, że sprawcy mogą mieć na swoim koncie więcej podobnych podpaleń, do których dochodziło w okresie ostatnich miesięcy na terenie powiatu raciborskiego, a straty, które powstały mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że sprawcy usłyszą kolejne zarzuty - informuje raciborska policja.

Podpalacze to mieszkańcy powiatu raciborskiego.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet