Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

[Nieoficjalnie] Racibórz może nie zdążyć otworzyć przedszkoli 6 maja

03.05.2020 13:08 | 1 komentarz | ma.w

W magistracie i placówkach trwają przygotowania do rychłego otwarcia żłobka i miejskich przedszkoli, ale dostosowanie placówek do reżimu sanitarnego nie pozwoli dotrzymać terminu 6 maja, który wskazał rząd.

[Nieoficjalnie] Racibórz może nie zdążyć otworzyć przedszkoli 6 maja
Żłobek w Raciborzu, który także ma zostać otwarty w najbliższym czasie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent Dariusz Polowy już na kwietniowej sesji Rady Miasta Racibórz powiedział, że jest zwolennikiem otwarcia wszystkich placówek przedszkolnych oraz żłobka, zaznaczył jednak, że Miasto musi posiadać podstawę prawną do wdrożenia w życie zaleceń rządowych.

Prawdopodobnie w poniedziałek 4 maja pojawią się oficjalne informacje urzędu w Raciborzu na temat daty uruchomienia opieki w przedszkolach miejskich. Z naszych informacji wynika, że nie nastąpi to już 6 maja, ale nieco później. Placówki muszą się dostosować do wymogów reżimu sanitarnego. Z tego co się dowiedzieliśmy, dyrektorki i dyrektorzy placówek (w tym ZSP) informowali urząd, że do 6 maja mogą nie zdążyć.

Z wytycznych GIS wynika m.in., że grupy przedszkolne nie mogą liczyć więcej niż 12 dzieci; w placówce musi być wyznaczona przestrzeń do izolacji dzieci z objawami chorobowymi, a odprowadzający dziecko rodzice muszą zachować dwumetrowy dystans od innych osób.