środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Prawie 5 mln zł na przebudowę dróg powiatowych w Rydułtowach i Pszowie

23.04.2020 14:49 | 1 komentarz | juk

Kolejne miliony na drogi w naszym regionie. Powiat wodzisławski otrzymał prawie 5 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Bohaterów Warszawy w Rydułtowach oraz ul. Traugutta w Pszowie.

Prawie 5 mln zł na przebudowę dróg powiatowych w Rydułtowach i Pszowie
Na przebudowę ul. Traugutta w Pszowie powiat wodzisławski otrzymał dotację z Funduszu Dróg Samorządowych. (fot. Google Maps)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj (22.04) podczas specjalnej wideokonferencji z udziałem m.in. starosty Leszka Bizonia wojewoda śląski symbolicznie "wręczył" samorządom wirtualne czeki na środki z Funduszu Dróg Samorządowych z przeznaczeniem na modernizację dróg. W gronie beneficjentów jest również powiat wodzisławski, który pozyskał dofinansowanie na przebudowę ul. Bohaterów Warszawy w Rydułtowach oraz przebudowę ul. Traugutta w Pszowie.

W sumie z Funduszu Dróg Samorządowych samorząd pozyskał prawie 5 mln zł. Zgodnie z kosztorysami inwestorskimi drugie tyle powiat oraz Rydułtowy i Pszów będą musiały wyasygnować z własnych budżetów. - W związku z tym zarząd powiatu wodzisławskiego 22 kwietnia wystąpił do rady powiatu o zabezpieczenie środków na ten cel. Jeżeli radni wyrażą zgodę, a swój udział finansowy do zadań wniosą też samorządowcy z Rydułtów i Pszowa, inwestycje zostaną rozpoczęte zgodnie z przyjętym harmonogramem realizacji - przekazuje Wojciech Raczkowski, kierownik biura komunikacji społecznej i informacji w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl.

Raczkowski przypomina, że powiat wodzisławski realizuje już w tym roku inne duże zadanie drogowe z udziałem środków Funduszu Dróg Samorządowych. Jest to warta 5,4 mln zł przebudowa kolejnego odcinka ul. Raciborskiej w Gorzycach i Bełsznicy. Inwestycja jest współfinansowana przez Gminę Gorzyce.