Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

W centrum sołectwa stanie nowy wielofunkcyjny obiekt

15.03.2020 07:00 | 0 komentarzy | art

Urząd Gminy w Mszanie rozstrzygnął przetarg na wykonawcę rewitalizacji centrum Gogołowej.

W centrum sołectwa stanie nowy wielofunkcyjny obiekt
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

GOGOŁOWA Inwestycja będzie prowadzona na podstawie posiadanego przez Gminę Planu Funkcjonalno-Użytkowego, w systemie „projektuj i buduj”. W przetargu ogłoszonym na to zadanie wpłynęło 5 ofert. Najtańsza opiewała na kwotę 6,5 mln zł, najdroższa na 9,9 mln zł. Najkorzystniejszą ofertę (suma najlepszej ceny i najdłuższego okresu gwarancji) złożyła firma AGC Bytom Sp. z o.o., na kwotę ponad 6,7 mln zł. Firma daje 84 miesiące gwarancji. Jak podkreśla UG w Mszanie, optymizmem napawa fakt, że AGC Bytom Sp. z o.o. ma doświadczenie w wielkich inwestycjach, w tym na terenach górniczych. – Mamy nadzieję, że to odpowiedni wykonawca naszej rewitalizacji. Zdecydowaliśmy się na system „projektuj i buduj”, aby inwestycja została w miarę szybko zrealizowana, bo mieszkańcy Gogołowej od dawna na nią czekają – wyjaśnia wójt gminy, Mirosław Szymanek. Ogłoszenie przetargu i rozpoczęcie prac jest możliwe dzięki zastrzykowi finansowemu, jaki gmina wywalczyła od JSW S.A. (za gminne działki zajęte pod hałdę Pochwacie).

I etap rewitalizacji obejmuje wybudowanie w miejsce starego budynku przy ul. Wiejskiej mieszącego remizę i ośrodek kultury (ze względu na zły stan zostanie wyburzony) nowego obiektu, który będzie siedzibą ośrodka kultury, w jego bryle znajdzie się także remiza OSP oraz Izba Regionalna i pomieszczenia sołtysa. Ten etap obejmuje także zagospodarowanie terenu wokół obiektu, do linii potoku, znajdującego się z tyłu, w tym budowę parkingów, placu zabaw i miejsc wypoczynku z alejkami i koszami. Firma ma termin na skończenie inwestycji do stycznia 2022 roku. Wkrótce rozpocznie się projektowanie.

W II etapie (którego prace nie będą obejmować) gmina planuje zagospodarowanie dalszych terenów, znajdujących się za potokiem. Zakres tego etapu, ani termin jego realizacji nie został jak na razie ustalony.

(art)