Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Zakończono budowę bloku przy Łąkowej. Wkrótce przekazanie kluczy [ZDJĘCIA]

05.03.2020 09:08 | 0 komentarzy | ż

4 marca dokonano odbiorów technicznych nowego bloku, który wzniesiono przy ul. Łąkowej w Raciborzu.

Zakończono budowę bloku przy Łąkowej. Wkrótce przekazanie kluczy [ZDJĘCIA]
Koszt budowy dwóch bloków przy ul. Łąkowej w Raciborzu to 18,3 mln zł.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo Borbud. Inwestorem jest Miasto Racibórz z udziałem Raciborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Na realizację inwestycji Miasto Racibórz pozyskało finansowe wsparcie ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 45% wartości inwestycji.

W budynku znajduje się 48 mieszkań. Wnętrza i wyposażenie lokali wykonane są "pod klucz". Wykończenie to panele podłogowe, a także płytki w kuchniach i przedpokojach. W łazience oprócz płytek podłogowych położone zostaną płytki ceramiczne ścienne do wysokości ok. 2m w obrębie kabiny prysznicowej. Oprócz kabiny prysznicowej łazienka wyposażona jest w umywalkę i ubikację typu geberit z kompletną armaturą. W kuchni przyszły najemca znajdzie zlewozmywak i kuchenkę elektryczną z piekarnikiem. Lokator może liczyć także na instalację umożliwiającą odbiór cyfrowej telewizji naziemnej lub satelitarnej. Mieszkania posiadają balkony. Do każdego mieszkania przynależy piwnica. W każdej klatce na poziomie parteru zaprojektowano jedno mieszkanie w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się 16 mieszkań jednopokojowych, 8 mieszkań dwupokojowych i 24 mieszkania trzypokojowe. Do każdego mieszkania przynależy miejsce parkingowe. Oficjalne przekazanie mieszkań najemcom planowane jest na 17 marca.

Drugi budynek do użytku zostanie oddany jesienią przyszłego roku. To 48 kolejnych mieszkań, które oddamy w ręce mieszkańców - informuje raciborski magistrat.


Zobacz również: