Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Pół miliona na nowe kotły. Jeśli braknie pieniędzy to będzie losowanie

26.02.2020 13:00 | 0 komentarzy | art

Gmina Mszana przymierza się do tegorocznego naboru wniosków o dofinansowanie do wymiany starych, nieekologicznych kotłów. W poniedziałek 24 lutego radni mieli przegłosować w tej sprawie stosowną uchwałę.

Pół miliona na nowe kotły. Jeśli braknie pieniędzy to będzie losowanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O dotację w wysokości maksimum 5 tys. zł wnioskować będą mogli właściciele budynków oddanych do użytku przed 1 września 2017 r. Budynki oddane do użytku po tej dacie musiały obligatoryjnie spełniać wymagania ustawy antysmogowej. Co istotne, żeby złożyć wniosek w tegorocznym naborze nie trzeba wcześniej wypełniać żadnej deklaracji. Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy gmina ogłosi nabór. Termin zostanie dopiero podany. Kto jest zainteresowany złożeniem wniosku, ten niech śledzi informacje o naborze, bo potrwa on tylko przez kilka dni.

Urzędnicy z Mszany zapowiadają, że na osoby, które podpiszą umowę na dofinansowanie, a później jednak wycofają się z udziału w projekcie, gmina będzie nakładać kary finansowe. - Wycofanie się z już podpisanej umowy skutkuje tym, że na gminę nakładana jest kara przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach z powodu nie spełnienia przez gminę zakładanego efektu ekologicznego. A ponadto osoba taka zajmuje miejsce innej osobie, która mogłaby skorzystać z dotacji – wyjaśniła na posiedzeniu Komisji Infrastruktury i Budżetu Dorota Rajszys, kierownik referatu Gospodarki Komunalnej i Funduszy Zewnętrznych UG w Mszanie.

(art)