Czwartek, 9 kwietnia 2020

imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy

RSS

PILNE

Materace do łóżeczka dziecięcego

25.02.2020 17:45 | 0 komentarzy | (s)

Sen odgrywa kluczową rolę w życiu małego dziecka. Właśnie w jego trakcie dziecko utrwala w mózgu nabyte w ciągu dnia umiejętności i oswaja się z całym otaczającym je światem. Jest mu niezbędny do zdrowia i prawidłowego funkcjonowania. Wybierając materac do dziecięcego łóżeczka trzeba zadbać o jego najwyższą jakość, ponieważ stanowi wsparcie dla kręgosłupa młodego człowieka i odpowiada za jego bezpieczeństwo.

Materace do łóżeczka dziecięcego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jaki powinien być materac do dziecięcego łóżeczka?

Poszukując optymalnego modelu, warto zwrócić uwagę na to, aby:

  • wykonany był z przewiewnych surowców i oddychał oddając wilgoć,
  • miał właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne,
  • był odpowiednio miękki.

Kiedyś dla dzieci zalecano twarde materace, na przykład kokosowe. Dzisiaj wiemy już, że nie jest to dobry wybór, ponieważ takie podłoże jest nieodpowiednie dla młodego człowieka. Może wywierać uciski na naczynia krwionośne lub poszczególne organy maluszka, ale jest też zwyczajnie niewygodne. W przypadku małych dzieci odpowiednie są materace miękkie, które zaleca się aż do około 60 kg masy ciała. Twardość materaca jest jego najważniejszym parametrem, ponieważ to od niej zależy właściwe, równomierne wsparcie całego kręgosłupa.

Jakie surowce na materace dziecięce są najlepsze?

Poszukując wysokiej jakości materaca dziecięcego w rozmiarze 80x160 cm sweetsen.pl/80x160-cm-c80, warto wybierać spośród bardzo praktycznych i funkcjonalnych materaców piankowych oraz lateksowych. Materiały te są elastyczne i odporne na odkształcenia, umożliwiają wentylację i odprowadzanie wilgoci, są lekkie i można je czyścić. Dobrą decyzją jest też zakup materaca sprężynowego kieszeniowego Multipocket. W takim materacu stosuje się podwójną ilość sprężyn, a każda z nich znajduje się w osobnej kieszeni. Dzięki temu, model jest niesamowicie komfortowy, bezpieczny i zdrowy. Jeżeli istnieje taka możliwość, wybrany materac powinien zostać zabezpieczony odpowiednim pokrowcem, który można w każdej chwili zdjąć i wyprać w domowych warunkach. Zapewnia to właściwą higienę materaca.

Materiał zewnętrzny