Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Mszana trafi na mapy caravaningowe?

09.02.2020 07:00 | 3 komentarze | art

MSZANA Z końcem roku 2019 zakończyła się realizacja projektu pn. „Udostępnienie Odry i Olzy” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Mszana trafi na mapy caravaningowe?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostatnim elementem w ramach projektu było oznakowanie ścieżki rowerowej prowadzącej do gmin partnerskich projektu (Gorzyce, Krzyżanowice, Bohumin i Ostrava) oraz gminy drogowskazami.

Oznakowanie ścieżki i gminy to koszt ponad 23 tys. zł, w tym dofinansowanie z EFRR wyniosło 17 tys. zł.

W ramach projektu w ubiegłym roku wykonano już budowę przyłącza energii elektrycznej, na skwerze przed Urzędem Gminy ustawiono efektowny zegar wolnostojący w kształcie szybu kopalnianego, wskazujący gminy partnerskie, ze skrytką na mapy ścieżek rowerowych.

Ponadto zmodernizowano odcinek ścieżki rowerowej. Wybudowano dwa miejsca odpoczynku dla turystów, altany z ławkami i stołami w sołectwie Połomia i Mszana. Przy altanach ustawiono kosze na śmieci i stojaki na rowery oraz postawiono tablice informacyjne dot. prowadzących ścieżek rowerowych. Zakupiono urządzenie do pomiarów statystycznych oraz gadżety promocyjne - plecaki.

W ramach projektu stworzono też unikatowy na skalę regionu produkt turystyczny - parking dla pojazdów turystycznych. Powstał on przy ul. Tuskera w Mszanie, kilometr od zjazdu z autostrady.