Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Stare gimnazjum przejdzie naprawę dachu

08.02.2020 12:00 | 1 komentarz | ma.w

Zabytkowy budynek po SP11 i G5 wymaga kompleksowego remontu dachu, na który trzeba milionów. Magistrat zabezpieczy go tymczasowo za kwotę wielokrotnie niższą.

Stare gimnazjum przejdzie naprawę dachu
fot. raciborz.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy urząd przewiduje remont dachu? – dopytywał radny Paweł Rycka na styczniowym posiedzeniu komisji oświatowej. Prezydent Dariusz Polowy oznajmił, że taki jest plan. Zasięgnięto opinii fachowców i zdecydowano się na naprawę tymczasową za 40 tys. zł. – Powinno to zaspokoić nasze potrzeby na 2 – 3 lata. Ten kompleksowy remont wymaga nakładów za kilka milionów. Dopóki nie mamy pomysłu konkretnego na to co robić z budynkiem to nie ma sensu wchodzić tam z dużą inwestycją. Zabezpieczymy majątek miejski, a różnica w wydatku jest kilkudziesięciokrotna – wyjaśnił włodarz Raciborza.

Będzie to zabezpieczenie przed przeciekami po deszczach. Polowy uspokajał Ryckę, że mimo niewielkich nakładów, naprawa ma być solidna, „jakby nowy dach, nie jakaś plandeka, ale wymiana dachówek”.

P. Rycka zachęcał prezydenta do wizji lokalnej w starym gimnazjum. – Niech pan to zobaczy z bliska. Szkoda tego budynku – ocenia radny. Na dziś wiadomo, że na remont potrzeba około 2 mln zł. – Jestem pełen podziwu, że zabezpieczycie ten dach za takie nieduże pieniądze aż na 2 lata – powątpiewał radny Rycka. D. Polowy stwierdził, że coś już zabezpieczał tam MZB, a teraz nie będzie to poziom prac konserwatora z administracji tylko firmy budowlanej.

(m)


27 tys. zł Miasto pozyska za wynajem pomieszczeń w swoich byłych szkołach. Radni opozycji chcieli wiedzieć ile dochodów przynosi z tego tytułu SP4. Wyjaśniono im, że dane posiada dyrektorka placówki, ale na sesję powinny zostać pozyskane przez urzędników.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.