Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Wiemy, ile miasto wydało na jubileuszowe Dni Wodzisławia Śl.

28.01.2020 19:00 | 1 komentarz | juk

W zeszłym roku po raz pięćdziesiąty mieszkańcy Wodzisławia Śl. świętowali dni miasta. Bogaty program, a do tego piękna pogoda spowodowały, że chętnie skorzystali z przygotowanych dla nich koncertów, zabaw oraz pokazów. Ile kosztowała miasto ta trzydniowa impreza?

Wiemy, ile miasto wydało na jubileuszowe Dni Wodzisławia Śl.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. Komisja rewizyjna wodzisławskiej rady miejskiej od początku sierpnia do końca listopada przeprowadzała kontrolę w Wodzisławskim Centrum Kultury w zakresie realizacji wydarzenia pn. 50. Dni Wodzisławia Śl. Zgodnie z protokołem pokontrolnym ostateczne koszty imprezy wyniosły nieco ponad 391 tys. zł. Przychód z biletów, którymi były objęte dwa ostatnie dni imprezy, wyniósł około 29 tys. zł.

Co ciekawe we wnioskach w protokole można przeczytać, że "powodem podjęcia decyzji o wprowadzeniu biletowania miejskiej imprezy było przyjęcie w budżecie WCK niższej, niż wcześniej planowano kwoty dotacji podmiotowej z budżetu miasta oraz niższych niż wcześniej planowano przychodów". Przypomnijmy, że początkowo wydarzenie miało być bezpłatne i niebiletowane. Później decyzja została zmieniona. Jak wówczas tłumaczyli wodzisławscy urzędnicy, ze względów porządkowych i organizacyjnych, zdecydowano, że wydarzenie będzie imprezą biletowaną. Opłata za dwa dni imprezy wyniosła 2 zł.

– Nie ma tu żadnej nieścisłości – tłumaczy Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury, który odpowiadał za organizację wydarzenia. Dodaje, że decyzja o wprowadzeniu opłaty pozwoliła na znaczne usprawnienie porządkowo-organizacyjne imprezy poprzez podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas jej trwania. - Decyzja o biletowaniu wydarzenia dała również możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji dla mieszkańców w postaci drugiego dnia koncertowego na stadionie, co nie było ujęte w budżecie Wodzisławskiego Centrum Kultury na 2019 r. - wyjaśnia dyrektor Jaroch.

Przypomnijmy, że miejskie świętowanie odbywało się 7, 8 i 9 czerwca. Pierwszego dnia zabawa miała miejsce na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Drugiego i trzeciego dnia przeniosła się na stadion miejski przy ul. Bogumińskiej. Na tamtejszej scenie pojawiły się gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in. Cleo, Mrozu, Kult z Kazikiem Staszewskim oraz Kombii z Grzegorzem Skawińskim. Tegoroczne święto miasta będzie o wiele skromniejszą imprezą. Przypomnijmy, że według zapowiedzi prezydenta Mieczysława Kiecy Dni Wodzisławia nie zostaną zorganizowane na stadionie miejskim. Chodzi o oszczędności budżetowe. - Nie planujemy dni miasta z takim rozmachem jak do tej pory. Nie stać nas na realizację tak dużej imprezy z wykorzystaniem dużych podmiotów zapewniających m.in. artystów - poinformował kilka tygodni temu włodarz.

(juk)