Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

SM Marcel ma nowego prezesa

22.01.2020 19:00 | 1 komentarz | juk

Konkurs na prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Marcel” w Radlinie został rozstrzygnięty. Nowym sternikiem został Jarosław Ligas, były sekretarza Mysłowic oraz wicedyrektor w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach.

SM Marcel ma nowego prezesa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

RADLIN Jarosław Ligas od kilku tygodni jest nowym prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Marcel” w Radlinie. Stanowisko objął w wyniku wygranego konkursu, który tamtejsza rada nadzorcza ogłosiła po odwołaniu w listopadzie z funkcji długoletniego prezesa spółdzielni Bronisława Kutnyja.

Konkurs rozstrzygnięty

W szranki o fotel szefa spółdzielni stanęło dziesięciu kandydatów. Spośród nich rada nadzorcza podczas grudniowego posiedzenia jednogłośnie na nowego prezesa wybrała Jarosława Ligasa. - Pan Jarosław przekonał nas swoim dużym doświadczeniem zawodowym, nowoczesnym spojrzeniem na wiele spraw oraz swoją pozytywną osobowością - mówi Radosław Rybka, członek rady nadzorczej SM Marcel. Tłumaczy również, że powodem odwołania poprzedniego prezesa Bronisława Kutnyja była utrata zaufania. Szczegółów tej deyzji jednak nie podaje.

Kim jest nowy prezes?

Jarosław Ligas ma 47 lat. W latach 1998-2006 był radnym Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój, gdzie do tej pory mieszka. Z wykształcenia jest magistrem politologii. Tytuł uzyskał na Uniwersytecie Opolskim w Opolu. Ukończył studia podyplomowe w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach o specjalności prawo i administracja. W latach 2000-2008 był zatrudniony w jednej z jastrzębskich spółdzielni mieszkaniowych. Przez ostatnie lata pracował w administracji samorządowej na stanowiskach kierowniczych. W latach 2014-2015 jako wicedyrektor w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach, od 2015 do 2018 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiegoo w wydziale europejskiego funduszu społecznego jako zastępca dyrektora wydziału, do sierpnia 2019 r. pełnił funkcję sekretarza Mysłowic. Posiada certyfikat PRINCE 2 akredytowany przez Królestwo Wielkiej Brytanii uprawniające go do zarządzania i kierowania jednostkami.