Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Holandia zmieniła nazwę kraju. Jak się teraz nazywa?

03.01.2020 09:09 | 0 komentarzy | ska

W kraju tulipanów nastąpiła spora zmiana. Od 1 stycznia Holandia zmieniła nazwę kraju, aby zerwać z wizerunkiem miejsca związanego z narkotykami i dzielnicami słynącymi z prostytucji. Jaka jest nowa nazwa Holandii po rebrandingu?

Holandia zmieniła nazwę kraju. Jak się teraz nazywa?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Holandia zmieniła nazwę kraju. Jak się teraz nazywa?

- Rządzący uważają, że zmiana była konieczna, ponieważ pomoże ona zerwać z wizerunkiem Holandii jako kraju dzielnicy czerwonej latarni i narkotyków – podaje Onet.pl. Choć sam zabieg zmiany nazwy kraju będzie na pewno skomplikowany i trudny, Holendrzy są zdeterminowani, aby zmienić stereotypy o swoim kraju. Dlatego ostatecznie postanowiono ujednolicić nazewnictwo i Holandia zmieniła nazwę.

Zmiana nastąpiła już od 1 stycznia. Teraz nazwa kraju to Niderlandy, co nawiązuje już do nazwy Holandii w wielu językach. Do tej pory nawet nazwy Holandia oraz Niderlandy były używane zamiennie, jednak ta pierwsza nazwa wzięła się od zaledwie dwóch prowincji kraju z miastami Amsterdam i Rotterdam. Pełną poprawną nazwą urzędową pozostaje Królestwo Niderlandów.

ZOBACZ PIĘKNE MIEJSCA HOLANDII W NASZEJ GALERII

W tym roku Niderlandy będą pod nową nazwą będą organizować m.in. Konkurs Piosenki Eurowizji oraz będą brać udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Holandia zajmuje powierzchnię 41,8 km kw. Ma ok. 17 mln mieszkańców, a spora część kraju znajduje się na terenach nizinnych, położonych poniżej poziomu morza. Holandia ma również swoje terytoria zamorskie. To wyspy na Morzu Karaibskim: Aruba, Bonaire, Curaçao, Saba, Saint Eustatius oraz Sint Maarten w archipelagu Małych Antyli. Wraz z terenami zamorskimi powierzchnia królestwa wynosi 42,5 km kw.