Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Kurtyna w górę! Konkurs plastyczny "Gwiazdka jak z bajki" rozstrzygnięty [WYNIKI]

11.12.2019 20:16 | 0 komentarzy | mad

W tym roku po raz pierwszy w historii koncertu Gwiazdka Serc, Raciborska Izba Gospodarcza przy współudziale Młodzieżowego Domu Kultury, zorganizowała konkurs plastyczny pod tym samym hasłem, co tegoroczne wydarzenie, czyli „Gwiazdka jak z bajki”. Konkurs był dedykowany uczniom klas 4-8 raciborskich szkół i placówek.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Cieszymy się, że pomysł na konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Uczestnicy wykazali się nie tylko talentem, ale również ogromnym zaangażowaniem i chęciami, co przy natłoku szkolnych obowiązków i zajęć pozalekcyjnych, jest postawą godną pochwały. Dziś patrząc na liczbę prac, które napłynęły, a było ich blisko 100, wiemy, że będziemy kontynuować tę ideę w następnych latach. Być może nawet rozszerzymy konkurs, dodając więcej kategorii wiekowych – mówi Tadeusz Ekiert Prezes Raciborskiej Izby.

Organizatorzy podkreślają jednocześnie, że jury miało twardy orzech do zgryzienie, dlatego poza sześcioma wyróżnieniami głównymi, o których mowa w regulaminie konkursu, komisja podjęła decyzję o przyznaniu upominków i dopuszczeniu do wystawy aż 9 dodatkowych prac. W składzie jury zasiedli przewodnicząca: Martyna Rejner z liceum sztuk plastycznych w Raciborzu i Julia Parzonka – autorka tegorocznej scenografii, właścicielka Fox School i firmy Creativa.

– W trakcie obrad zwracaliśmy uwagę na zagospodarowanie przestrzeni, zgodność tematu, nietuzinkowe pomysły, kreatywność dzieci i młodzieży i estetykę wykonania. Prace były wykonane w różnych technikach rysunkowych i malarskich z elementami rękodzieła –zaznacza Martyna Rejner, przewodnicząca jury.

Należy podkreślić, że w regulaminie przewidziano 6 wyróżnień głównych w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 4-6 i 7-8, bez podziału na miejsca.

– Nie chcieliśmy przyznawać miejsc w konkursie, bo to zawsze jest dla jury bardzo trudne, dlatego już na etapie tworzenia regulaminu, postanowiliśmy że głównych nagród będzie 6, po trzy w każdej kategorii. W trakcie oceny otrzymanych prac zdecydowaliśmy przyznać dodatkowe mini-upominki autorom aż 9 prac, choć prawda jest taka, że najchętniej nagrodzilibyśmy je wszystkie – podsumowuje Julia Parzonka.

Listę laureatów prezentujemy na kolejnej stronie.