środa, 3 czerwca 2020

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

RSS

Mikołaj, wielkie gotowanie i koncert zespołu Bartnicky. Zbliża się weekend atrakcji [ZDJĘCIA, WIDEO]

05.12.2019 12:42 | 0 komentarzy | mad

Choć wystawcy pojawili się już kilka dni temu, to dzisiaj, w czwartek 5 grudnia, oficjalnie ruszyły główne atrakcje przygotowane w ramach jarmarku.  

Mikołaj, wielkie gotowanie i koncert zespołu Bartnicky. Zbliża się weekend atrakcji [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Miody, sery, ciepłe pączki, biżuteria, zabawki i ozdoby świąteczne. Raciborski rynek wypełnił się wystawcami oferującymi cuda i cudeńka. Jest ich już tam więcej, aniżeli można było zaobserwować przez kilka poprzednich dni. Bo właśnie dzisiaj oficjalnie ruszył kiermasz rękodzieła i wyrobów regionalnych.

Na najbliższy weekend zaplanowano szereg atrakcji w ramach tegorocznego jarmarku. I tak w piątek 6 grudnia odbędzie się spotkanie ze świętym Mikołajem, który na raciborski rynek przybędzie ze strażakami. Początek: godzina 17.00. Tego dnia moc atrakcji dla najmłodszych szykuje także raciborska biblioteka. Do południa w namiocie sferycznym organizując bajkoczytanie, a po południu warsztaty i konkursy. Na scenie wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.

W weekend 7-8 grudnia scenę na raciborskim rynku przejmą zespoły DFK, wokaliści z Raciborskiego Centrum Kultury i Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło. Wystąpią także zespoły: Choir van Goh, Siostry Wajs&Stonoga i Trojok Śląski. Na finał w sobotę zagra zespół Bartnicky, a w niedzielę czeka nas wieczór kolęd z Chórem z Parafii pw. św. ap. Mateusza i Macieja.

W niedzielę 8 grudnia atrakcje dla najmłodszych zapewni Raciborskie Centrum Kultury. W namiocie sferycznym pojawi się strefa malucha. Przeprowadzane zostaną także konkursy plastyczne. Tego dnia odbędzie się także wielkie gotowanie świątecznej potrawy. Wydawanie dania rozpocznie się o godzinie 15.00.