Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Rusza remont kolejnego odcinka Raciborskiej

04.12.2019 16:39 | 0 komentarzy | AgaKa

Władze powiatu podpisały umowę z wykonawcą, który odpowiadać będzie za modernizację kolejnego odcinka ul. Raciborskiej w gminie Gorzyce. Firma na wykonanie inwestycji ma czas do października 2020 r. Jak zapowiedział wykonawca, jeszcze w tym roku mają ruszyć pierwsze prace kanalizacyjne. 

Rusza remont kolejnego odcinka Raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po półrocznej przebudowie, ostatniego października oficjalnie otwarto prawie półtorakilometrowy odcinek ulica Raciborskiej w Gorzycach. Dzięki pozyskanemu przez władze powiatu dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych w przyszłym roku zostanie wyremontowany kolejny, prawie półtorakilometrowy, fragment tej drogi.

Tym razem za inwestycję odpowiadać będzie wyłoniona w przetargu firma „MARBUD” Zakład Usług Budowlanych Mariusz Ogrodowski z Rybnika. Wczoraj w siedzibie Starostwa Powiatowego umowę z wykonawcą podpisał starosta Leszek Bizoń oraz wicestarosta Tadeusz Skatuła. W spotkaniu uczestniczył również wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Wójcik.

Remont ma kosztować ok. 5,4 mln zł. Zakres robót obejmie wykonanie nowej konstrukcji drogi i przebudowę chodników, budowę ścieżki rowerowej i ciągu pieszo rowerowego, a także przebudowę odwodnienia drogi oraz skrzyżowań z drogami gminnymi i wewnętrznymi.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski