środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Półkolonii dla dzieci nie będzie. Przez brak pieniędzy

09.12.2019 07:00 | 1 komentarz | juk

W Radlinie brakuje wakacyjnych aktywności dla dzieci? Tak uważa jedna z tamtejszych mieszkanek, dlatego apeluje do włodarzy miasta o organizację letnich półkolonii. Ci jednak odpowiadają, że na takie zajęcia w miejskiej kasie nie ma pieniędzy.

Półkolonii dla dzieci nie będzie. Przez brak pieniędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

RADLIN Od 18 do 21 listopada trwały spotkania włodarzy Radlina z tamtejszymi mieszkańcami. Były doskonałą okazją do rozmów mieszkańców z włodarzami o sprawach ważnych dla miasta, jego rozwoju oraz potrzebach samych mieszkańców. Uczestniczyli w nich zarówno włodarze, przedstawiciele miejskich jednostek, jak i radni. W trakcie spotkania w Miejskim Ośrodku Kultury jeden z jego uczestników poruszył kwestie wakacyjnych aktywności - a raczej ich braku - skierowanych do najmłodszych.

Dzieci w wakacje błąkają się po ulicach?

– Jestem matką dzieci w wieku szkolnym i chciałam zapytać, dlaczego w naszym mieście nie organizuje się, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, tzw. Lata w mieście? - zaczęła mieszkanka Radlina. Dodała, że w pobliskim Rybniku z dużym powodzeniem organizowane są wakacyjne półkolonie dla najmłodszych, w których bierze udział duża liczba dzieci z Radlina. Mieszkanka wymieniła, że prócz stacjonarnych zajęć odbywają się tam również wyjścia na basen, czy do kina. - Dzieci z naszego miasta w czasie wakacji tak naprawdę błąkają się po ulicach, bo na próżno tutaj szukać całodziennych zajęć dla nich - mówiła mieszkanka. - Mam to szczęście, że moje dzieci mają dwie bacie, które zajmą się nimi, kiedy ja jestem w pracy. Co jednak mają zrobić rodzice, którzy nie mają takiej możliwości? - pytała włodarzy, dopytując ich czy w przyszłości zostaną zorganizowane letnie zajęcia dla najmłodszych.

Brak pieniędzy i warunków

Do słów mieszkanki Radlina odniósł się Tomasz Miler, dyrektor tamtejszego Miejskiego Ośrodka Kultury. Wyjaśnił, że ośrodek działa w systemie szkolnym. W konsekwencji w miesiącach letnich jego oferta jest bardzo ograniczona, ponieważ instruktorzy są na urlopach. - W minione wakacje nasza propozycja była skromniejsza z powodu prac remontowych prowadzonych wewnątrz budynku MOK-u - wyjaśnił dyrektor Miler. Dodał, że w poprzednich latach organizowane były różne imprezy dla dzieci - np. zajęcia plastyczne, muzyczne, czy wycieczki. - Jako Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie nie organizujemy półkolonii dla dzieci z dwóch powodów. Po pierwsze nie stać nas na to, a po drugie nie mamy do tego odpowiednich warunków - poinformował dyrektor.

Burmistrz Radlina Barbara Magiera zapewniła mieszkankę, że kilka tygodni przed rozpoczęciem wakacji zostaną zebrane propozycje zajęć skierowanych do najmłodszych od wyszystkich stowarzyszeń działających w mieście. - Zbierzemy je i przedstawimy państwu - zadeklarowała pani burmistrz.

(juk)