Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Patrol

Policja szuka oszusta z cienkim głosem. Podaje się za pracownika ZUS

04.12.2019 08:38 | 0 komentarzy | acz

Komisariat Policji w Rydułtowach prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy metodą na pracownika ZUS. Do zdarzenia doszło 13 listopada, a poszkodowany dobrze zapamiętał twarz oszusta. W laboratorium KWP Katowice wykonano portret pamięciowy sprawcy.

Policja szuka oszusta z cienkim głosem. Podaje się za pracownika ZUS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę, 13 listopada przed południem do drzwi mieszkania pokrzywdzonego zapukał mężczyzna podający się za pracownika ZUS-u z informacją, że ma pieniądze dla jego żony. Właściciel mieszkania wpuścił go do środka. Wykorzystując chwilową nieuwagę lokatora, sprawca okradł mężczyznę, po czym powiedział, że przyjdzie innym razem, gdy w domu będzie jego żona. Mężczyzna zorientował się dopiero po wyjściu oszusta z mieszkania, że z szafki zniknęła gotówka.

W toku prowadzonego postępowania, na podstawie podanego przez pokrzywdzonego rysopisu sporządzono portret pamięciowy sprawcy, który miał charakterystyczny kobiecy cienki głos. Każdą osobę, która rozpoznaje mężczyznę z portretu pamięciowego, prosimy o kontakt z rydułtowską bądź wodzisławską policją. Każdy szczegół dotyczący tego zdarzenia może mieć bardzo istotne znaczenie dla sprawy.
(acz)