Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Klub seniora w Rudniku oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]

28.11.2019 16:03 | 0 komentarzy | mad

W Rudniku przy ulicy Gawliny 2 w budynku, w którym mieści się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych oraz biblioteka w dotąd niezagospodarowanych pomieszczeniach powstał klub dla seniorów.

Klub seniora w Rudniku oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jest tam sala spotkań z wygodnymi siedziskami, toalety, aneks kuchenny, a nawet grota solna. Dostęp do obiektu jest z poziomu parkingu, seniorzy więc nie muszą wchodzić po schodach. Oficjalne otwarcie odbyło się w czwartkowe południe 28 listopada. W wydarzeniu uczestniczył starosta Grzegorz Swoboda, wójt Piotr Rybka wraz ze swoim zastępcą Tomaszem Kruppą, proboszcz miejscowej parafii ks. Piotr Malawski oraz seniorzy.   

Klub utworzono w ramach rządowego programu „Senior+”. Miejscowy samorząd na to zadanie otrzymał ponad 149 tys. zł. Całość kosztowała natomiast prawie 187 tys. złotych; resztę dołożono więc z budżetu gminy.

Miejsce to ma zagospodarować seniorom czas wolny, ale także integrować pokolenia. Gmina podpisała stosowne porozumienie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. W ramach współpracy uczniowie różnych kierunków będą odbywali tam praktyki.

Co ważne nadal trwa nabór chętnych seniorów chcących korzystać z tego miejsca w ramach zorganizowanych grup. Szczegóły można uzyskać w rudnickim urzędzie gminy.

Szerszą relację z otwarcia klubu zamieścimy w najbliższym wydaniu „Nowin Raciborskich” (w sprzedaży od 3.12.2019 r.).

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.

Tomasz Kruppa

Tomasz Kruppa

Wicewójt gminy Rudnik