Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Sensacyjne doniesienia z Wodociągów. Spółka w długach. Płaciła 5 tys. zł za Dzień Kota

27.11.2019 16:20 | 13 komentarzy | ma.w

Na listopadowej sesji Rady Miasta Racibórz wystąpił prezes ZWiK Michał Ziółkowski. Podał "pewne fakty" jak wodociągi dysponowały miejskimi pieniędzmi. Sprawę zgłoszono do prokuratury.

Sensacyjne doniesienia z Wodociągów. Spółka w długach. Płaciła 5 tys. zł za Dzień Kota
Sesja Rady Miasta Racibórz listopad 2019; przed radą prezes ZWiK M. Ziółkowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Słynna w 2018 roku awaria na oczyszczalni, skutkująca parodniowym smrodem zwłaszcza na Ostrogu nie zakończyła się dla ZWiK uzyskaniem odszkodowania. Minęło od tamtej pory 19 miesięcy. - To nie jest zła wola ubezpieczyciela. On twierdzi, że ZWiK nie dostarczył mu dokumentów do zakończenia czynności likwidacyjnych. Chodzi o kwotę 80 tys. zł - podkreślił prezes spółki.

Prezes ujawnił też wnioski z badań, jakim poddano kadrę kierowniczą ZWiK, gdzie znalazły się określenia, że to pracownicy: bez woli walki, bez inicjatywy, bez woli rozwoju, kibice, ludzie bez pomysłu, zdecydowana większość; brak woli do kształcenia. Za analizę zapłacono 12 tys. zł. - Ja mam zupełnie inne zdanie o tej kadrze. To doświadczeni fachowcy oddani spółce i szczęściem spółki jest to, że jej struktura i ład powstały od dołu - mówił na sesji prezes.

Na zakończenie Ziółkowski ogłosił jedyną oszczędność jakiej doszukał się w Zakładzie. Pracownikom zatrudnionym na zewnątrz, pracującym w terenie zabrano posiłki regeneracyjne, także w okresie jesiennym i zimowym.

Prezentacja prezesa zakończyła się informacją, że Właściciel ZWiK - Miasto Racibórz zgłosiło do prokuratury sprawę wydatków omówionych przez Ziółkowskiego. Przewodniczący rady Leon Fiołka oznajmił, że radni nie podejmą dyskusji w temacie, skoro tematem zajmie się prokuratura.