Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Siostra Bożenka z "Na dobre i na złe" w Raciborzu [ZDJĘCIA]

19.11.2019 09:52 | 0 komentarzy | d

Aktorka przyjechała do Raciborza w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Siostra Bożenka z "Na dobre i na złe" w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dorośli widzowie pamiętają ją głównie z roli energicznej siostry Bożenki w serialu „Na dobre i na złe” oraz z wielu niezapomnianych ról w Teatrze Telewizji. Dla dzieci to przede wszystkim głos Pippi Pończoszanki, dzieci z Bullerbyn czy Lotty z Ulicy Awanturników. Gościem raciborskiej biblioteki była Edyta Jungowska.

Aktorka rano spotkała się z najmłodszymi czytelnikami z Przedszkola nr 10 i Przedszkola na Płoni oraz uczniami klas I-III ze Szkół Podstawowych nr 4, 13 i 15. Jungowska opowiedziała dzieciom o tym, jak zaczęła się jej przygoda z bohaterami książek Astrid Lindgren oraz zaprezentowała wybrane fragmenty bajek, do których znakomicie podkłada swój głos.

Wieczorem przypomniała raciborskiej publiczności swoje najlepsze role, pokazując liczne zdjęcia i fragmenty filmów (m.in. serialu „Ja Wam pokażę ”, czy Teatru Telewizji „Od czasu do czasu”) i opowiadając o kulisach pracy z największymi reżyserami i aktorami. Edyta Jungowska zdradziła także, jaką rolę w jej karierze odegrała Szkoła Muzyczna, a następnie Ognisko Teatralne „U Machulskich”. Ostatnie dziesięć lat, aktorka poświęciła swojemu wydawnictwu Jung-off-ska wydającemu audiobooki oraz książki dla dzieci i młodzieży, które na koniec każdy mógł zakupić z autografem lektorki. Płyty można także wypożyczyć w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12.

źródło: MiPBP Racibórz