środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Zbiórka na wymianę sprzętu dla wodzisławskiej porodówki. Każdy może pomóc

04.11.2019 08:24 | 43 komentarze | mak

Ciśnieniomierze, kardiomonitor, fotel do karmienia czy termometry bezdotykowe - w internecie jest prowadzona zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla wodzisławskiej porodówki. Do wsparcia namawia m.in. prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca. - Co ważne, jest to akcja, w którą zaangażowane są właśnie mamy - przekazał.

Zbiórka na wymianę sprzętu dla wodzisławskiej porodówki. Każdy może pomóc
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zbiórka jest prowadzona na portalu zrzutka.pl TUTAJ. - Tym razem chcemy zaopatrzyć Oddział Neonatologiczny i Ginekologiczno-Położniczy Szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Działamy za zgodą dyrekcji szpitala oraz ordynatorów ww. oddziałów. Szpital potrzebuje sporej pomocy, dlatego bardzo prosimy Was o wsparcie, pomoc i udostępnianie. Wierzymy w to, że wspólnymi siłami uda nam się zebrać potrzebną kwotę i zakupić większość sprzętów z listy najpotrzebniejszych rzeczy. Być może uda się zebrać całą kwotę i zakupić wszystkie rzeczy, czego bardzo byśmy chciały. Wszystko zależy od Was, od Waszego wsparcia i dobrych serc - piszą twórcy akcji.

Za zebrane środki zostanie zakupiony nowy sprzęt, który zastąpi obecnie już używany, m.in.: ciśnieniomierz, termometr bezdotykowy, pulsoksymetr, kardiomonitor. To tylko przykłady.

Do pomocy zachęca za pośrednictwem mediów społecznościowych m.in. prezydent Mieczysław Kieca. - Rzadko zwracam się do Was z takimi sprawami. Ale tu możemy pomóc setkom młodych mam i noworodkom rodzącym się każdego roku w wodzisławskim szpitalu. Co ważne, jest to akcja, w którą zaangażowane są właśnie mamy. Pomagać możemy na różne sposoby: wpłacając datek czy nawet udostępniając informację. Więc pomóżmy Inicjatorkom akcji i kobietom w tak ważnym momencie życia - napisał włodarz.


AKTUALIZACJA:

Środki zbierane są również za pośrednictwem strony "Bazarek Charytatywny - Razem możemy wszystko!". Można podarować również fanty i vouchery przeznaczone na licytacje, z których cała kwota zostanie przeznaczona na tę zrzutkę (więcej https://www.facebook.com/groups/586215318572090).

Jak podkreślają twórczynie akcji, zebrane środki pozwolą na wymianę zużytego sprzętu w szpitalu, każde wsparcie w tym zakresie jest nieocenione (to nie tak, że obecnie tego sprzętu nie ma w szpitalu; jest, ale wymiana go na nowszy jest korzystna).