Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Dzieci z Markowic marzną na lekcjach wychowania fizycznego

22.10.2019 07:00 | 3 komentarze | żet

Mieszkańcy dzielnicy od kilku lat proszą o termomodernizację sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Raciborzu.

Dzieci z Markowic marzną na lekcjach wychowania fizycznego
Mieszkańcy Markowic na spotkaniu z władzami Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Miało to być zrobione w tym roku, ale nic takiego się nie stało. Znowu idzie zima i dzieci znowu będą marznąć - poskarżyła się prezydentowi Dariuszowi Polowemu mieszkanka Markowic podczas spotkania z władzami Raciborza, które 21 października zostało zorganizowane w dzielnicy.

- Nie obiecam tego. Oświata stanowi jedną trzecią budżetu Raciborza. To jest ponad 70 mln zł. Z subwencji dostajemy 34 mln zł, czyli dodajemy do oświaty 36 mln zł - odpowiedział mieszkańcom Markowic prezydent Dariusz Polowy.

- Panie prezydencie, tam jest 18 stopni. Może chociaż zewnętrzną ścianę sali gimnastycznej ocieplić, żeby tam były godne warunki - proponowali mieszkańcy Markowic. Brak jednoznacznej deklaracji prezydenta skwitowali słowami: pewnie, niech dzieci marzną. Ktoś z sali rzucił, że "na dzieciach się nie oszczędza".

Prezydent Raciborza odpowiedział, że wydatki miasta na dzieci są różnorakie i nie ograniczają się tylko do regularnych zajęć w szkołach. - Wydajemy pieniądze również na dzieci mające zajęcia sportowe. Wydajemy na dzieci biorące udział w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Pytanie tylko, ile jeszcze można dosypać pieniędzy do worka pt. oświata. W tym roku zaciągnęliście państwo kredyt w wysokości 7 mln zł. Pytanie, co z tego macie - kontynuował Polowy.

W spotkaniu brał również udział Roland Kotula - prezes miejscowej jednostki ochotniczej straży pożarnej. Stwierdził, że wydatków na szkołę w Markowicach nie można porównywać do wydatków na szkoły w śródmieściu, które borykają się z problemem zbyt dużej liczby wolnych miejsc. R. Kotula zauważył, że Markowice się rozwijają, a do tutejszej szkoły uczęszcza coraz więcej dzieci. Dlatego propozycje rozbudowy szkoły oraz termomodernizacji sali gimnastycznej mają swoje uzasadnienie. - Przyjąłem sugestię - skwitował te słowa Dariusz Polowy.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza