Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Pracownicy kolejnych jednostek samorządowych z Rybnika chcą podwyżek

21.10.2019 09:36 | 0 komentarzy | acz

„Solidarność” domaga się podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych pracowników zatrudnionych w rybnickich instytucjach podległych władzom miasta o kwotę wynoszącą 700 zł brutto. 14 października pismo w tej sprawie otrzymał dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Kilka dni wcześniej, 9 października podobny dokument trafił na biurko dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej.

  Pracownicy kolejnych jednostek samorządowych z Rybnika chcą podwyżek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak podaje katowicka Solidarność, pisma zostały złożone w trybie sporu zbiorowego. Batalia o podwyżki w instytucjach podległych rybnickiemu samorządowi trwa od wielu miesięcy. Rozmowy w tej sprawie z pracodawcami i z władzami miasta „Solidarność” prowadziła od początku roku. W kwietniu przed Urzędem Miejskim zorganizowana została pikieta, w której wzięło udział kilkuset pracowników instytucji miejskich. Ostatecznie podwyżki zostały przyznane, ale wyniosły średnio 200 zł brutto na etat, co nie zadowoliło pracowników.

Jak informuje Mirella Marek, przewodnicząca „S” w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybniku, do podniesienia wynagrodzeń zobowiązały dyrektorów jednostek władze miasta, ale nie przekazały środków na ten cel. – Żeby zrealizować podwyżki, pracodawcy musieli szukać oszczędności w budżetach na 2019 rok. W efekcie zostaliśmy pozbawieni innych świadczeń, np. nagrody rocznej, a ten niewielki wzrost wynagrodzeń nie wpłynął w znaczący sposób na poprawę naszej sytuacji. Nasze zarobki w dalszym ciągu są niskie – mówi Mirella Marek.

16 września pisma dotyczące podwyższenia płac zasadniczych wszystkich pracowników o 700 zł brutto organizacje NSZZ „Solidarność” przekazały dyrektorom: Zarządu Zieleni Miejskiej, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Miejskiego Domu Pomocy Społecznej oraz Rybnickich Służb Komunalnych.
Oprac. (acz)