Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Mistrzowie Świata z raciborskiej Skazy u wiceprezydenta

16.10.2019 13:18 | 1 komentarz | d

Zespół Taneczny SKAZA zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata w Tańcu – Międzynarodowej Federacji Tańca WADF (World Artistic Dance Federation). Rywalizacja tancerzy odbyła się w dniach 11-13 października w Płocku. 15 października grupa tancerzy gościła w Urzędzie Miasta, gdzie przyjął ich wiceprezydent Michał Fita.

Mistrzowie Świata z raciborskiej Skazy u wiceprezydenta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

11-13 października upłynął pod znakiem wielkich emocji i sukcesów Zespołu Tanecznego SKAZA. Tancerze brali udział w Mistrzostwach Świata w Tańcu – Międzynarodowej Federacji Tańca WADF (World Artistic Dance Federation) w Płocku. W mistrzostwach startowały zespoły z wielu krajów, w tym z: Niemiec, Słowacji, Białorusi, Czech, Litwy, Ukrainy, Łotwy, Rumunii, Rosji i oczywiście tancerze z różnych miast w Polsce. Zespół SKAZA jechał z nastawieniem zdobycia doświadczenia na tego typu mistrzostwach, w których brali udział po raz pierwszy w swojej karierze, a wrócili z mnóstwem nagród i wyróżnień:

  1. Mistrzowie Świata – I miejsce w kategorii urban street (Youth+ Adults) dla tancerzy ze Street Dance Senior.
  2. Wicemistrzyni świata – II miejsce w kategorii urban street (Solo Female Juveniles) Agata Kruszelnicka.
  3. VII miejsce w kategorii urban street (Junior) Street Dance Junior.
  4. W tanecznych zmaganiach brały również udział dziewczynki z Balet Jazz Contemporary Junior, które pięknie zaprezentowały się w choreografii tańca współczesnego w półfinale.

Z Zespołu Tanecznego SKAZA na Mistrzostwa pojechało 3 trenerów (Manuela Krzykała, Magdalena Mosek, Joanna Sokołowska) i 33 tancerzy. Nie mogło też zabraknąć mocnej grupy wsparcia w postaci SKAZ-owych rodziców, którzy z pełnym zaangażowaniem pomagali w przygotowaniach i dopingowali. Manuela Krzykała wystąpiła zarówno w roli choreografa, jak i tancerza z grupą mistrzów ze Street Dance Senior.

Zdobytymi mistrzostwami tancerze SKAZY sprawili wszystkim ogromną radość. Dają powód do dumy nie tylko Raciborskiemu Centrum Kultury, gdzie trenują, ale całemu Raciborzowi.

Wyjazd na mistrzostwa był współfinansowany przez Urząd Miasta Racibórz.

źródło: UM Racibórz

Ludzie:

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza