Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Patrol

Kierowcy BMW przyjechali do Rybnika driftować na rondach. Pozbyli się praw jazdy

14.10.2019 08:59 | 2 komentarze | acz

Ulice miasta to zdecydowanie nieodpowiednie miejsce do „szlifowania” swoich umiejętności jazdy. Przekonali się o tym mieszkańcy powiatu rybnickiego w wieku 23 i 26-lat, którzy driftowali ulicami miasta stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Kierowcy BMW przyjechali do Rybnika driftować na rondach. Pozbyli się praw jazdy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

11 października około godziny 4.00 policjanci z rybnickiej drogówki na rondzie Płn. Irlandzkim zauważyli dwa samochody osobowe, których kierujący celowo doprowadzali pojazdy do poślizgu, dodawali gazu i hamowali driftując i stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie kierujący bmw udali się w kierunku kolejnego skrzyżowania o ruchu okrężnym - Lievin, gdzie ponownie drifowali nagminnie łamiąc przepisy ruchu drogowego. Po czym przekraczając dozwoloną prędkość udali się w kierunku ronda Zebrzydowickiego. W efekcie mundurowi zatrzymali oba pojazdy do kontroli. Kierującymi okazali się mieszkańcy powiatu rybnickiego. Za rażące naruszenie przepisów stróże prawa zatrzymali 23 i 26-latkowi prawa jazdy. Dodatkowo mężczyźni odpowiedzą za wszystkie wykroczenia, których się dopuścili. Policjanci sporządzą teraz dokumentację do sądu z wnioskiem o ukaranie za wszystkie przewinienia drogowe.

Jak się okazało, 26-letni kierowca bmw w ubiegłym roku utracił już prawo jazdy z uwagi na przekroczenie liczby punktów karnych. W kwietniu br. rybniczanin ponownie zdał egzamin, jednakże teraz za swoje przewinienia ponownie odpowie przed sądem.
(acz)