środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Wiceminister zdrowia przywiózł czek na nowy ambulans dla Krzyżanowic

04.10.2019 19:12 | 6 komentarzy | ma.w

Maciej Miłkowski Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia przyjechał do Krzyżanowic, aby podpisać przekazanie pieniędzy dla Szpitala Rejonowego w Raciborzu na zakup nowej karetki. Trafi do stacji, która obsługuje przede wszystkim teren Gminy Krzyżanowice. Na konto szpitalne wpłynie 400 tys. zł. Przy podpisaniu obecni byli m.in. politycy Zjednoczonej Prawicy.

Wiceminister zdrowia przywiózł czek na nowy ambulans dla Krzyżanowic
Uczestnicy wydarzenia w Krzyżanowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Stosowną umowę podpisano pod ośrodkiem zdrowia w Krzyżanowicach. Podpisy złożyli wiceminister Maciej Miłkowski i dyrektor szpitala Ryszard Rudnik. Towarzyszyli im: minister Michał Woś, posłanka Katarzyna Dutkiewicz, posłanka Teresa Glenc oraz starosta raciborski Grzegorz Swoboda i wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki. Wojewodę śląskiego reprezentowała Ilona Nawara - Malik dyrektor wydziału zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Starosta Swoboda podziękował posłance Katarzynie Dutkiewicz za zaangażowanie w staraniach o pozyskanie nowego ambulansu dla raciborskiego szpitala.

- Wielka radość. Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców. Nowy ambulans posłuży ochronie zdrowia ludności powiatu raciborskiego, a wszyscy jesteśmy beneficjentami placówek służby zdrowia - podkreśliła pani poseł.

Posłanka Teresa Glenc dodała, że życzy mieszkańcom Raciborszczyzny by nie musieli korzystać z ambulansu i byli zdrowi. Wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki zaznaczył, że dzięki stacji wyjazdowej pogotowia w jego gminie wielokrotnie już ratowano zdrowie i życie. Przed 9 laty jego staraniem umiejscowiono tę stację w stolicy gminy.

Miłkowski powiedział, że wie o dużych odległościach między szpitalem a miejscowościami na obrzeżach powiatu i cieszy się, że stacja zyska nowy ambulans. - Nowoczesny sprzęt pomaga w pracy - stwierdził. Wiceminister wyraził nadzieję, że w następnym roku też będą środki ministerialne na wymianę pojazdów do ratownictwa medycznego.

Dyrektor lecznicy z Gamowskiej może teraz ogłosić przetarg na zakup nowej karetki. Pierwsze postępowanie nie zostało rozstrzygnięte. Po wyłonieniu dostawcy trzeba będzie czekać aż pojazd zostanie zabudowany jako ambulans. To może potrwać parę miesięcy, bo w Polsce są tylko trzy firmy zajmujące się taką zabudową, a resort zdrowia dofinansował ostatnio zakup 25 karetek dla śląskich szpitali na łączną kwotę 10 mln zł.

W materiale wideo można posłuchać wypowiedzi polityków i samorządowców tuż przed podpisaniem umowy oraz ich odpowiedzi na pytania dziennikarzy RTK i Nowin Raciborskich.